Марсохід Perseverance успішно скинув дрон NASA на Марс

NASA

Марсохід Perseverance успішно скинув мінігелікоптер Ingenuity (Винахідливість) Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) на Марс.

Так, ультралегкий літальний апарат був закріплений до марсохода Perseverance, який дістався поверхні Марсу в лютому.

"Посадка гелікоптера на Марсі підтверджена! Подорож у 471 мільйон кілометрів на борту NASA завершилася остаточною висадкою з марсохода на поверхню Марсу 4 квітня. Наступна віха? Пережити ніч", — йдеться у повідомленні лабораторії реактивного руху NASA.

Ingenuity — роботизований дрон-розвідник для дослідження поверхні Марса з метою спрямування подальших пересувань ровера Perseverance. Маленький дрон у вигляді гелікоптера буде використаний для тестування і демонстрації технології польотів на Марсі. За результатами тестування NASA оцінить перспективність технології. Дрон повинен забезпечити розвідку місцевості для Perseverance. Якщо технологія виявиться успішною, НАСА використовуватиме її у майбутніх місіях до Марса. Майже двокілограмовий мінігелікоптер коштував NASA близько $85 мільйонів доларів.

Що відомо

  • Марсохід Perseverance ("Наполегливість") NASA за допомогою камер для уникнення небезпек зробив кілька світлин власної тіні на Марсі.
  • Національне аерокосмічне бюро США оприлюднило запис посадки роверу Perseverance ("Наполегливість") на поверхню Марсу, яку він здійснив 18 лютого. Також NASA оприлюднило перші звуки, які записав марсохід в атмосфері планети.
  • Запуск марсоходу Perseverance планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід на Марс.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.
  • Марсохід Perseverance записав перші звуки свого руху поверхнею Червоної планети.

Читайте також

NASA пропонує всім охочим залишити своє ім'я на Марсі

Іграшка для дорослих. Lego разом з NASA випустила конструктор космічного телескопа Hubble

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу