Перейти до основного змісту

Ватикан очікує на 250 тисяч людей, які відвідають інтронізацію Папи Лева XIV

Ексклюзивно
Люди збираються на площі Святого Петра у Ватикані для участі в інтронізаційній месі Папи Римського Лева XIV, Італія, 18 травня, 2025 року. Суспільне Новини/Валерія Пашко

Тисячі людей збираються на площі Святого Петра у Ватикані, де сьогодні, 18 травня, відбудеться церемонія інтронізації новообраного Папи Римського Лева XIV, після чого він офіційно займе Святий Престол і стане главою Римо-католицької церкви.

Про це з місця подій повідомляє кореспондентка Суспільного.

Зазначається, що на вході до площі вірян оглядає та перевіряє поліція.

"Всього 5 тисяч правоохоронців стежать за безпекою сьогодні, це така сама кількість, як під час похорону Папи Франциска", — сказав напередодні префект Риму.

Крім цього до охорони правопорядку залучені снайпери, водолази, а також залучені Повітряні сили та працюють антидронові системи.

Загалом Ватикан очікує, що на площі Святого Петра під час інтронізаційної меси новообраного понтифіка збереться 250 тисяч людей.

Відомо, що офіційний вступ Лева XIV на Святий престол відвідають президент України Володимир Зеленський, перша леді Олена Зеленська, а також голова ОПУ Андрій Єрмак та міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Суспільне транслюватиме церемонію інтронізації Папи Римського Лева ХІV. У студії захід коментуватимуть історик церкви Анатолій Бабинський та завідувач кафедри політичних наук УКУ Юрій Підлісний. Дивіться у неділю, 18 травня, об 11:00 на Youtube-каналі Суспільне Новини та в ефірі телеканалу Перший.

Що відомо про нового Папу Лева XIV

Конклав з обрання наступника Папи Франциска розпочався 7 травня вдень. 133 кардинали-виборці, які брали участь у процесі, разом помолилися та склали обітницю таємниці, перш ніж двері зачинилися. З настанням ночі з димаря Сикстинської капели піднявся чорний дим, що свідчило про те, що вони ще не дійшли згоди щодо вибору.

8 травня вранці кардинали відновили процес голосування, проте знову пішов чорний дим. Згодом оголосили третій раунд, після якого пішов білий дим — сигнал, що символізує обрання.

8 травня ввечері 267-м Папою Римським кардинали-виборці обрали 69-річного американця Роберта Френсіса Прево, який обрав собі ім'я Лев XIV.

Звертаючись до натовпу на площі Святого Петра після обрання Папа Лев XIV віддав шану покійному понтифіку Франциску, закликаючи натовп пам'ятати спадщину його попередника.

Новообраний Папа народився 1955 року (69 років) в Чикаго, США. Там він здобув богословську освіту та ліценціат з канонічного права в Римі. Як пише CNN, Лев XIV провів значну частину своєї кар'єри місіонером у Південній Америці: десять років пропрацював у Перу, а з 2014 по 2023 роки обіймав чин єпископа у Чіклайо (Перу).

У вересні 2023 року Папа Римський Франциск підніс його до сану кардинала. Очікується, що він розвиватиме реформи попередника.

Що відомо про смерть Папи Римського Франциска

21 квітня 2025 року кардинал Кевін Фаррелл, Камерленг Святої Римської Церкви, повідомив, що о 7:35 ранку Папа Римський Франциск помер. Причина смерті — інсульт та подальша незворотна серцева недостатність. Йому було 88 років, й він був першим в історії лідером Римсько-католицької латиноамериканського походження.

Франциск керував Святим Престолом майже 12 років — з березня 2013-го. Його попередником був Бенедикт XVI, який не чекав своєї смерті, щоб припинити священнослужіння, а вперше за 598 років самостійно зрікся понтифікату через погіршення стану здоров'я.

14 лютого Папа був госпіталізований в римську лікарню "Джемеллі" після того, як кілька днів відчував труднощі з диханням, а згодом у нього була діагностована пневмонія в обох легенях. 23 березня, після тривалого лікування, Франциска виписали.

Протягом життя він був схильний до легеневих інфекцій, оскільки в молодості переніс плеврит і йому видалили частину однієї легені.

Цьогорічні передвеликодні ритуали та саму службу на Великдень 20 квітня понтифік не очолював. Зокрема Святу Месу в базиліці Святого Петра у Велику суботу, 19 квітня, за його дорученням, провів кардинал Джованні Баттіста Ре. А ранкову Святу Месу 20 квітня на площі Святого Петра очолював кардинал Анджело Комастрі.

Він став першим понтифіком за понад століття, якого, згідно з його заповітом, поховали за межами Ватикану — у Римі.

Топ дня
Вибір редакції