Другий енергоблок Рівненської АЕС готують до переоцінки безпеки

Другий енергоблок Рівненської АЕС готують до переоцінки безпеки

Другий енергоблок Рівненської АЕС готують до переоцінки безпеки сайт РАЕС

Другий енергоблок РАЕС готують до інспекційного обстеження Держатомрегулювання України, – йдеться на сайті РАЕС. Його роботу продовжили на двадцять років у 2010-му і нині мають визначити, чи відповідає рівень його безпеки усім вимогам, щоб працювати до 2030-го.

На Рівненській АЕС триває робота над періодичною переоцінкою безпеки енергоблоку №2, йдеться на сайті РАЕС. Енергоблок успішно генерує енергію на стадії довгострокової експлуатації. Його готують до інспекційного обстеження Держатомрегулювання.

Термін експлуатації енергоблоків №1 та №2 продовжили у 2010-му на двадцять років. Однією з умов понадпроєктної експлуатації була переоцінка їх безпеки кожні десять років.

У грудні колегія Держатомрегулювання вирішила, що перший енергоблок можна безпечно експлуатувати до 22 грудня 2030 року. На черзі – погодження Звіту з періодичної переоцінки безпеки для енергоблока №2, – повідомляє пресслужба РАЕС. Під час переоцінки аналізують 14 факторів безпеки. Йдеться не лише про сам енергоблок, а й про об'єкти й споруди його технологічного комплексу.

"За координацію робіт за кожним напрямом закріплені відповідальні підрозділи електростанції. Наразі 9 з 14 факторів безпеки узгоджені, інші коригуються відповідно до зауважень державної експертизи. Погодження ЗППБ для енергоблоку №2 заплановано здійснити до 9 червня 2021 року", – цитує пресслужба "атомки" заступника начальника САБ РАЕС Віталія Шенгелевича.

Нині на РАЕС усувають зауваження держекспертизи, пов’язаних з проєктом енергоблоку, поточним техстаном й кваліфікацією обладнання. Після цього Держатомрегулювання проведе виїзне інспекційне обстеження, аби підтвердити викладене у звіті, перевірити стан енергоблоку й скласти свій акт, – повідомляють у пресслужбі. Його разом з висновком розглядатиме Колегія Держатомрегулювання і дасть висновок, чи можна надалі безпечно експлуатувати другий енергоблок.

Що відомо

  • Енергоблок №1 Рівненської АЕС у 22 грудня 1980-го року підключили до енергомережі. 22 січня 2021-го його відключили для середнього планово-попереджувального ремонту на 45 діб.
  • Середньодобова електрична потужність другого енергоблоку станом на 27 січня – 432.8 МВт.
  • У травні 2020-го зупинили третій енергоблок Рівненської АЕС майже на три місяці через зменшення споживання електроенергії в період карантину. З листопада він на плановому ремонті.
  • 9 січня 2021 року об 11:57 після завершення середнього планово-попереджувального ремонту підключили до мережі енергоблок №4. Станом на 27 січня його середньодобова електрична потужність – 1 012.9 МВт.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди