ВМС України отримають ударні безпілотники Bayraktar ТВ2 з Туреччини

ВМС України отримають ударні безпілотники Bayraktar ТВ2 з Туреччини

ВМС України отримають ударні безпілотники Bayraktar ТВ2 з Туреччини
БПЛА "Байрактар", фото: baykardefence.com

Військово-морські сили України отримають комплекси ударних безпілотників Bayraktar ТВ2 з Туреччини до кінця року.

Про це повідомляє пресслужба ВМС України.

Питання поставок ударних безпілотників для озброєння українського флоту обговорив командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа з представниками турецької компанії Baykar Makina на час робочої зустрічі.

За словами контрадмірала, перші безпілотні комплекси будуть поставлені на озброєння ВМС до кінця 2021 року.

"Цього року ВМС України отримають комплекс безпілотних апаратів з покращеними характеристиками, які будуть діяти в інтересах Військово-Морських Сил, як на суходолі, так і на морі. Тому ми вдячні нашим партнерам за швидку реакцію на наше запрошення та конструктивний діалог щодо вироблення спільної позиції та розв’язання усіх питань при реалізації цього проекту", – розповів Неїжпапа.

Крім узгодження обсягів та термінів поставок, представники України та Туреччини також обговорили питання підготовки особового складу безпілотних ударних комплексів Байрактар ТВ2 та особливості їх застосування на флоті.

Генеральний директор компанії "BAYKAR MAKINA" Лютфю Халук Байрактар підкреслив, для озброєння українських ВМС будуть поставлені модернізовані безпілотники зі збільшеною дальністю польоту та пристосовані для ведення операції в акваторії Чорного та Азовського морів.

"Ми розробляємо безпілотні літальні комплекси. Для України, в якості підтримки, ми надаємо найновіші технології, які маємо на сьогодні. Ми завжди будемо ділитися з українськими партнерами своїм досвідом для того, щоб разом досягати поставлених цілей" – повідомив Халук Байрактар.

Що відомо

  • 16 жовтня, під час візиту до Туреччини української делегації на чолі з президентом Зеленським, відбулося підписання рамкової українсько-турецької військової угоди та меморандуму про співпрацю на рівні міністерств оборони.
  • Президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна розпочне спільне з Туреччиною виробництво бойових безпілотників.
  • 5 листопада бойовий безпілотник Akinci, розроблений спільним українсько-турецьким підприємством Black Sea Shield, успішно пройшов льотні випробування.

На початок