Українсько-турецький бойовий безпілотник пройшов випробування

Українсько-турецький бойовий безпілотник пройшов випробування

Українсько-турецький бойовий безпілотник пройшов випробування
Мілітарний портал

Бойовий безпілотник Akinci, розроблений спільним українсько-турецьким підприємством Black Sea Shield, успішно пройшов льотні випробування.

Про це повідомив очільник турецької авіабудівної компанії Baykar Сельджук Байрактар.

"Сьогодні вперше без управління з наземної станції Akinci здійснив повністю автономні зліт та посадку. Також, було проведено тестування систем на середній висоті 20 тисяч футів (близько 6 кілометрів – ред.)", – зазначив очільник компанії.

Українське коріння ударного безпілотника

Безпілотник Akinci вперше показали публіці на виставці Teknofest у Стамбулі у вересні 2019 року. Літальний апарат належить до класу важких безпілотників і може як проводити розвідувальні операції, так і завдавати ракетно-бомбових ударів по наземних цілях.

Розробка проєкту безпілотника була розпочата Black Sea Shield – спільним українсько-турецьким підприємством, заснованим влітку 2019 року. Black Sea Shield об'єднує зусилля ДП "ЗМКБ "Прогрес" ім. академіка О.Г. Івченка та турецької компанії "Baykar Defence" у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій.

Akinci повністю оснащений українськими авіаційними двигунами АІ450Т виробництва "Івченко-Прогрес". Після проходження всіх випробувань він зможе замінити ударний безпілотник попереднього покоління "Байрактар" ​​ТБ2, який стоїть на озброєнні ЗС Туреччини. Україна також закупила 10 "Байрактарів" та центр управління ними у Туреччини, завдяки чому розпочала навчання персоналу, здатного управляти ударними безпілотниками.

Що відомо

  • 16 жовтня, під час візиту до Туреччини української делегації на чолі з президентом Зеленським, відбулося підписання рамкової українсько-турецької військової угоди та меморандуму про співпрацю на рівні міністерств оборони.
  • За підсумками переговорів президент Зеленський повідомив, що Україна і Туреччина зосередять зусилля на сфері виробництва ударних бойових безпілотників.
  • Українська делегація також провела переговори щодо підписання з Туреччиною угоди про вільну торгівлю
  • Володимир Зеленський запросив Туреччину приєднатися до міжнародної платформи з деокупації Криму.

На початок