Україна вироблятиме бойові безпілотники разом з Туреччиною – Зеленський

Україна вироблятиме бойові безпілотники разом з Туреччиною – Зеленський

Україна вироблятиме бойові безпілотники разом з Туреччиною – Зеленський
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна розпочне спільне з Туреччиною виробництво бойових безпілотників.

"Українська оборонна промисловість по праву славиться своїми традиціями і надійністю. Ми добре знаємо, що таке сучасна війна. Тому, маючи таку базу, абсолютно логічно для нас - України й Туреччини - об'єднувати зусилля. Наприклад, турецькі безпілотники зарекомендували себе з найкращого боку. Ми бачимо, що це справді гордість вашого ВПК. Це саме той вид озброєнь, який здатний кардинально змінити ситуацію на полі бою. І ми, безумовно, зацікавлені у спільному виробництві", – повідомив Зеленський у інтерв'ю турецькому інформагенству Demirören.

Акцент саме на бойових безпілотниках Зеленський назвав "природним".

"Тут нема що особливо пояснювати, все просто. Туреччина демонструє серйозні успіхи в цьому напрямку, і ми купуємо цю продукцію. Україна своєю чергою виробляє двигуни для дронів. Тож запуск спільного підприємства - природний крок", – повідомив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що українсько-турецька військова співпраця не обмежиться лише сферою безпілотників.

"Що стосується літаків "Антонов", то нам, безумовно, приємний інтерес до цього підприємства. І так само логічно, що й у галузі літакобудування ми з турецькими друзями можемо дуже багато зробити разом. Більш того, скажу, що це далеко не всі сфери, в яких ми можемо й розраховуємо співпрацювати з Турецькою Республікою в контексті оборонної промисловості. Двигунобудування, розвиток систем ППО, спільне виробництво корабля класу "корвет". Потенціал для співпраці величезний", – зазначив президент.

За його словами наміри про співпрацю Україна та Туреччина "зафіксували у важливих документах і спільній заяві президентів про стратегічне партнерство".

Що відомо

  • 16 жовтня, під час візиту до Туреччини української делегації на чолі з президентом Зеленським, відбулося підписання рамкової українсько-турецької військової угоди та меморандуму про співпрацю на рівні міністерств оборони.
  • Українська делегація також провела переговори щодо підписання з Туреччиною угоди про вільну торгівлю
  • Володимир Зеленський запросив Туреччину приєднатися до міжнародної платформи з деокупації Криму.

На початок