США закуплять 600 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 до літа

США закуплять 600 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 до літа

США закуплять 600 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 до літа
Фото: AP

Сполучені штати Америки планують закупити 600 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 до початку літа 2021 року. Цього вистачить, аби вакцинувати 90% населення країни.

Про це заявив на брифінгу президент США Джозеф Байден.

За словами президента, Сполучені Штати збільшать обсяги закупівель вакцини з кожного з трьох ліцензованих в США виробників – Pfizer/BioNTech та Moderna – на 100 мільйонів доз.

Таким чином, сумарна кількість вакцини, яку США планують закупити до початку літа зросте до 600 мільйонів доз. Таких обсягів вакцини вистачить для того, аби вакцинувати 90% населення США, яке наразі становить близько 330 мільйонів осіб.

Крім того, уряд США змінить принципи взаємодії федерального центру та місцевої влади для забезпечення вищих темпів вакцинації населення. Наразі в США діє система, за якою штати отримають інформацію про обсяги поставок вакцини за тиждень до їх здійснення. Джозеф Байден наздавав подібну ситуацію неприпустимою та повідомив, що відтепер штати отримуватимуть 4-тижневий прогноз поставок вакцини для того, аби мати змогу чітко планувати програми вакцинації.

"Це дозволить мільйонам американців вакцинуватися раніше, ніж передбачалося. Але нашій країні ще потрібно пройти довгий шлях до моменту, коли кожен американець отримає щеплення", – зауважив Байден.

Що відомо

  • Станом на 27 січня в США зареєстровано понад 26 мільйонів випадків зараження COVID-19. Хвороба забрала життя 435 тисяч американців
  • Загальнонаціональна програма вакцинації проти COVID-19 в США розпочалася 14 грудня 2020 року. Першою щеплення зробили медсестрі інтенсивної терапії Єврейського медичного центру у Нью-Йорку Сандрі Ліндсей.
  • Управління за якістю продуктів та медикаментів США (FDA) 18 грудня підтвердило високу ефективність вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna та дозволило її масове використання.

На початок