Уряд ухвалив постанову про залучення іноземців та осіб без громадянства через Центри рекрутингу до військової служби за контрактом у лавах ЗСУ.
Про це 15 квітня у Telegram повідомив постійний представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук.
Він пояснив, що для цього уряд вніс зміни до "Положення про Центри рекрутингу Збройних сил" та "Положення про Центр рекрутингу іноземців та осіб без громадянства".
Зокрема, за словами Мельничука, розширено повноваження Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства, Центрів рекрутингу ЗСУ та ТЦК щодо здійснення заходів з перевезення кандидатів на службу з-за кордону в Україну.
Як повідомив нардеп від парламентської фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко, тепер Центри рекрутингу матимуть змогу самостійно перевозити добровольців з-за кордону, забезпечуючи їм проживання та харчування в Україні. Витрати на це покриватимуть з держбюджету — з коштів Міноборони, Нацгвардії або Держспецтрансслужби.
Що відомо про створення Інтернаціонального легіону
27 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський закликав іноземних громадян долучатися до опору російським військам в Україні. З іноземців, які виявлять бажання долучитися, буде створено окремий Інтернаціональний легіон територіальної оборони. А наступного дня Зеленський запровадив тимчасовий безвізовий режим для іноземців-добровольців.
28 лютого 2022 року у Міноборони повідомили, що вступити до Інтернаціонального легіону територіальної оборони України зголосилися кілька тисяч іноземних громадян.
Що відомо про рекрутинг в Україні
11 червня 2024 року Міністерство оборони запустило сайт з пошуку вакансій у Збройних силах України, на якому пропонується низка посад. 18 липня в Генштабі ЗСУ роз'яснили, як відбувається рекрутинг людей, які добровільно мобілізуються.
Раніше уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець говорив у коментарі Суспільному, що проєкт із впровадження рекрутингової кампанії станом на початок вересня 2024 року є "мегауспішним". Завдяки цій ініціативі в армії побільшало добровольців порівняно з кінцем 2023 року.
Як повідомляли у Міноборони, станом на початок жовтня 2024-го до центрів звернулися понад 20 тисяч людей, з яких понад 5 тисяч вже розглядаються як кандидати на службу у лавах Сил оборони, а 1 726 — розпочали її або незабаром приєднаються до війська.
З лютого 2024 року в Україні працюють 49 Центрів рекрутингу для української армії, серед яких один онлайн-центр. Вони розташовані у приміщеннях ЦНАПів, де надаються консультації в умовах конфіденційності.