Процес передачі полонених українців з ОРДЛО триває, але дата невідома — Денісова

Процес передачі полонених українців з ОРДЛО триває, але дата невідома — Денісова

Процес передачі полонених українців з ОРДЛО триває, але дата невідома — Денісова
. Facebook

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що процес щодо односторонньої передачі на контрольовану урядом України територію полонених українців з окупованих територій Донбасу триває, але дата залишається невідомою.

"За наявною в мене інформацією реалізація рішення керівництва так званих самопроголошених республік «ДНР» та «ЛНР» про односторонню передачу на контрольовану Урядом України територію наших співгромадян, які незаконно утримуються у місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях Донбасу – продовжується, але точна дата їхнього повернення поки що невідома", – зазначила Денісова.

Вона додала, що у відношенні деяких осіб, з-поміж тих кого планують передати, ще досі тривають засідання у так званих судах. Тому кількість та кого саме повернуть – невідомо.

"За словами батьків та близьких, заявлені громадяни жодного разу не виходили на зв'язок з рідними, а їхнє місце перебування їм невідомо", - заявила уповноважена з прав людини.

За її даними, з початку січня 2021 року кількість незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей зросла. Наразі кількість полонених українців в ОРДЛО становить 267 осіб. З них 226 – цивільні особи, зокрема 4 волонтери, 37 – військовослужбовці, 4 – добробати. На кінець 2020 року на окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримувався 251 українець.

Що відомо

  • Бойовики "Л/ДНР" заявили про намір напередодні Водохреща передати Україні кількох полонених, але за посередництва голови політради партії і нардепа "ОПЗЖ" Віктора Медведчука.
  • Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Медведчук не представляє інтереси України, а тому не може брати участь у процесі передачі в’язнів.
  • Згодом уповноважена з прав людини Людмила Денісова повідомила, що проросійські бойовики передадуть українській стороні "через посередника" шістьох полонених, ще трьох мають передати з Луганської області, і додала, що бойовики так званих "ЛНР" та "ДНР" мають передавати полонених українців за маршрутом Ростов-на-Дону – Мінськ – Київ.
  • 21 січня Тристороння контактна група та Людмила Денісова заявили, що не мають інформації щодо місця перебування полонених українців, яких обіцяли передати бойовики ОРДЛО. А Леонід Кравчук повідомив, що процес передачі полонених зупинено, бо літак, яким мали їх доправити, нібито не вилетів.
  • 22 січня Медійна ініціатива за права людини заявила, що представники незаконних збройних формувань на Донбасі пообіцяли віддати без обміну чотирьох жінок, двом з яких необхідна медична допомога. Вони додали, що наразі невідомо, коли вони опиняться на волі, як і не відомо, чи може розширитися список на обмін.

На початок