Денісова сказала, за яким маршрутом бойовики передаватимуть полонених

Денісова сказала, за яким маршрутом бойовики передаватимуть полонених

Денісова сказала, за яким маршрутом бойовики передаватимуть полонених
. Facebook

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що бойовики так званих "ЛНР" та "ДНР" мають передавати полонених українців за маршрутом Ростов-на-Дону – Мінськ – Київ.

Як повідомила вона "Радіо Свобода", йдеться про передачу заручників за участі лідера "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

Таким чином, інформація про передачу полонених через КПВВ "Майорське" не підтвердилася, про що раніше заявляла низка політиків.

"Ми дізналися нову інформацію, її розповсюдили. Наша інформація була правильна. Потім іншу інформацію почали розповсюджувати деякі політики, що ніби-то (передавати – ред.) будуть через Майорськ (КПВВ "Майорське" – ред.), а потім все ж таки відбулося так, як відбулося. Тобто, вони за планами поїхали через Донецьк – Луганськ – Ростов-на-Дону – Мінськ. Потім потрібно, щоб це вирішували уповноважені органи із пропуску", – сказала Денісова.

Раніше вона повідомляла, що для передачі полонених бойовиками підтверджено два маршрути — через КПВВ "Майорське" та за маршрутом Ростов-на-Дону — Мінськ — Київ.

Що відомо

  • Бойовики "Л/ДНР" заявили про намір напередодні Водохреща передати Україні кількох полонених, але за посередництва голови політради партії та нардепа "ОПЗЖ" Віктора Медведчука.
  • Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Медведчук не представляє інтереси України, а тому не може брати участь у процесі передачі в’язнів.
  • Згодом уповноважена з прав людини Людмила Денісова повідомила, що проросійські бойовики передадуть українській стороні "через посередника" шістьох полонених, ще трьох мають передати з Луганської області.
  • 21 січня Тристороння контактна група та Людмила Денісова заявили, що не мають інформації щодо місця перебування полонених українців, яких обіцяли передати бойовики ОРДЛО. А Леонід Кравчук повідомив, що процес передачі полонених зупинено.
  • Українські спецслужби проведуть повну перевірку щодо дев'ятьох полонених, яких передадуть бойовики ОРДЛО за посередництва Віктора Медведчука. Українська делегація у Тристоронній контактній групі звинувачує його та РФ у використанні заручників у своїх інтересах.
  • Українська сторона може віддати бойовикам ОРДЛО 11 утримуваних осіб у відповідь на передачу дев’ятьох полонених, яких мають віддати 20 січня за посередництва депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука.
На початок