Прем'єр Італії подав у відставку через критику його дій під час пандемії

Прем'єр Італії подав у відставку через критику його дій під час пандемії

Прем'єр Італії подав у відставку через критику його дій під час пандемії
. AP

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте подав у відставку. Його критикували за те, як він впорався з "коронакризою" та через повільне розгортання вакцинації, передає BBC.

26 січня Конте на початку засідання Ради міністрів повідомив підлеглим про свій намір звернутися до президента республіки Серджіо Маттарелла щодо своєї відставки.

Наразі Конте сподівається отримати мандат для формування нового уряду. Однак прем'єр-міністром Італії можуть обрати когось іншого, або можуть бути призначені позачергові вибори.

Минулого тижня Конте пережив вотум довіри голосування парламенту, на якому депутати вирішують, висловлювати чи ні свою довіру чинному урядові.у нижній палаті депутатів. Потім він виграв голосування в Сенаті, але втратив абсолютну більшість.

Вотум довіри був оголошений після того, як колишній прем'єр-міністр Маттео Ренці вивів свою невелику ліберальну партію Italia Viva з коаліції та сказав, що повернеться тільки в тому випадку, якщо Конте прийме список вимог.

Зокрема, Маттео Ренці був проти планів прем'єра витратити 209 млрд євро з фондів відновлення країн ЄС, які були створені для боротьби з COVID-19.

Його відставка передує голосуванню щодо судової реформи, яке відбудеться пізніше на цьому тижні. Члени його коаліції попередили, що він ймовірно програє.

Що відомо

  • Станом на 26 січня в Італії з початку пандемії захворіли 2,8 млн людей, 1,9 млн одужали, понад 85 тис. італійців – померли.
  • У червні 2020 року італійська прокуратура планувала допитати прем'єр-міністра країни Джузеппе Конте у відповідь на вимогу родичів жертв COVID-19 розслідувати дії уряду під час спалаху захворювання.
  • Мер Мілана Джузеппе Сала визнав, що припустився помилок на початку пандемії COVID-19 наприкінці лютого 2020 року.
На початок