Прем'єра Італії допитають через дії уряду під час пандемії

Прем'єра Італії допитають через дії уряду під час пандемії

Прем'єра Італії допитають через дії уряду під час пандемії
. AP

12 червня італійська прокуратура допитає прем'єр-міністра країни Джузеппе Конте у відповідь на вимогу родичів жертв COVID-19 розслідувати дії уряду під час спалаху захворювання.

Родичі померлих об'єдналися в ініціативну групу під назвою Noi Denunceremo ("Ми звітуватимемо"). Вони переконані в тому, що уряд мав раніше визначити епіцентри спалаху інфекції. На їхню думку, два міста Ломбардії — Альцай і Нембро — повинні були бути оголошені "червоними зонами", щойно там виявили спалахи.

Загалом родичі подали п'ятдесят юридичних скарг у прокуратуру Бергамо. У відповідь Конте запевнив, що "зовсім не хвилюється" через допит, повідомляє BBC.

Це перша юридична групова акція в Італії, пов'язана з пандемією. Окрім Конте, прокурори також допитають міністра внутрішніх справ Італії Лучіану Ламоргезе і міністра охорони здоров'я Роберто Сперанцу. Їхнім завданням буде визначити, чи є підстави для звинувачень посадовців у злочинній недбалості.

Що відомо

  • 18 травня Італія перейшла до другої фази пом'якшення карантину. Мешканцям країни дозволили виходити з дому і гуляти в межах свого регіону.
  • Кількість загиблих від коронавірусу в Італії перевищила 34 тисячі осіб. Це другий за величиною показник у Європі після Великої Британії та четвертий — у світі.
  • Найбільше від спалаху інфекції постраждали північні регіони країни, зокрема Ломбардія.

На початок