За 23 роки Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду — дослідження

За 23 роки Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду — дослідження

За 23 роки Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду — дослідження
. АР

У період з 1994 по 2017 рік Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду. При цьому швидкість танення з початку 90-х збільшилася на 65%.

Такі дані наводить група дослідників університетів Лідса, Единбурга, Лондона та групи аналізу даних Earthwave, які вивчали танення льодовиків за допомогою супутників, передає SciTechDaily.

"Зараз танення крижаних покривів відбувається за найгіршими сценаріями глобального потепління, викладеними Міжурядовою комісією з питань зміни клімату. Підвищення рівня моря в таких масштабах матиме дуже серйозні наслідки для мешканців прибережних територій вже у цьому столітті", - зазначив голова групи, доктор Томас Слатер з університету Лідса.

Науковці визначили, що за протягом зазначеного періоду Земля щороку втрачала 1,2 трильйона тонн льоду, а швидкість його танення у порівнянні з темпами початку 1990-х зросла на 65%: раніше на рік тануло 0,8 трильйони тонн льоду, а у 2010-х - вже 1,3 трильйона.

Доктор Слатер також відзначив, що це дослідження - перше, в якому за допомогою даних супутників вдалося проаналізувати весь лід, який розтанув на планеті.

"За останні три десятиліття було докладено величезних міжнародних зусиль, щоб зрозуміти, що відбувається з окремими компонентами льодової системи Землі. Революцією у цьому процесі стали супутники, що дозволяють нам регулярно контролювати величезні та негостинні регіони, де можна знайти лід", - розповів вчений.

Зокрема, дослідники вивчили танення 215 тисяч гірських льодовиків, крижаних покривів у Гренландії та Антарктиді, шельфових льодовиків та морського льоду, що дрейфує у Північному Льодовитому та Південному океанах. Як відзначається, сам танення покриву в Гренландії та Антарктиді призводить до загального збільшення темпу зникнення льоду.

Це призвело до підняття рівня світового океану на 35 міліметрів. Дослідники визначили, що якщо рівень океану підніметься на сантиметр, то мільйонам людей доведеться мігрувати з прибережних територій. Окрім того, танення гірського льоду загрожує забезпеченню людей прісною водою, без якої окремі регіони можуть стати непридатними для життя.

Що відомо

  • Світовий океан у 2020 році встановив рекорд за кількістю поглинутого тепла. Це може вплинути на вигляд планети у майбутньому.
  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • За даними нещодавніх екологічних дослідження, всього вісім країн світу відповідальні за більш ніж половину загальної кількості пластикових відходів, що потрапляють в океани.
На початок