Світовий океан у 2020 році поглинув рекордну кількість тепла — кліматологи

Світовий океан у 2020 році поглинув рекордну кількість тепла — кліматологи

Світовий океан у 2020 році поглинув рекордну кількість тепла — кліматологи
. Ілюстративне фото, Unsplash

Світовий океан у 2020 році встановив рекорд за кількістю поглинутого тепла. Це може вплинути на вигляд планети у майбутньому.

За результатами дослідження кліматологів, опублікованого в науковому журналі Advances in Atmospheric Sciences, найбільшу кількість тепла Світовий океан отримав поблизу мегаполісів. Учені з'ясували, що впродовж року води поглинули 230 зетаджоулів Одиниця вимірювання роботи і енергіїенергії.

Загалом аналіз науковців показав, що за весь час спостережень накопичена теплова енергія збільшилася на 380 зета джоулів. Екологи зазначили, що такої кількості енергії вистачить для того, щоб закип'ятити 30 мільярдів півторалітрових чайників.

Якщо температура Світового океану продовжить збільшуватись, то це може вплинути на вигляд планети, впевнені кліматологи. Рівень води океанів, внаслідок підвищення температури, виріс на 0,5 сантиметра.

У своїй роботі вчені наголосили, що з урахуванням того, що води океану реагують на глобальне потепління із певною затримкою, то у найближчі роки цей показник може різко збільшитися.

За даними Служби моніторингу клімату Європейського союзу, 2020 рік обійшов 2016-й в рейтингу найспекотніших років в історії. Метеорологи зазначили, що зростання температури у 2020 є особливо тривожним враховуючи те, що рекорд був досягнутий без впливу Ель-Ніньо – коливання температури поверхні Тихого океану, яке значною мірою впливає на світовий клімат, і цього року було нижчим, ніж у минулі періоди.

Що відомо

  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • За даними нещодавніх екологічних дослідження, всього вісім країн світу відповідальні за більш ніж половину загальної кількості пластикових відходів, що потрапляють в океани.
На початок