У Міністерстві освіти і науки повідомили про появу Telegram-каналів і Facebook-сторінок, які використовують графіку відомства та поширюють фейкову інформацію. Щоб відрізняти реальний акаунт МОН підготував перелік ознак, за якими можна відрізнити офіційні повідомлення.
"Останнім часом з’явилося декілька Telegram-каналів і Facebook-сторінок, які частково або повністю використовують офіційну графіку брендбуку Міністерства освіти і науки України задля ілюстрації своїх повідомлень. Зміст цих дописів не відповідає дійсності, містить маніпуляції або зумисно викривлену інформацію", - повідомили у пресслужбі МОН.
Читайте також: Як працюють школи після локдауну. Розповідає МОН
Так, зрозуміти, що під виглядом повідомлені МОН публікується фейковий контент можна за такими ознаками:
▪️ повністю або частково сфальсифіковане лого МОН;
▪️ лише частина офіційного листа, без підпису, дати та QR-коду;
▪️ посилання на неофіційні ресурси (переважно інші Telegram-канали);
▪️ офіційні лого МОН у текстах повідомлень, що належать до компетентностей інших державних установ;
▪️ інформація з термінами, які не використовуються МОН в офіційних документах;
▪️ лого МОН для анонсу вебінарів та онлайн-конференцій для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, де варто оплатити сертифікат, тощо.
У відомстві також наголосили, що міністерство не співпрацює в проєктах з організаціями, які надають платні освітні послуги.
Що відомо
- Міністерство освіти та науки запустило платформу для дистанційного та змішаного навчання "Всеукраїнська школа онлайн" для учнів 5-11 класів. На платформі зареєструвалися вже 120 392 користувачі.
- Заклади освіти можуть не переводити учнів на дистанційну форму навчання на час карантину, а використати "змішану" форму.
- Прем'єр-міністр розповів, що після 24 січня уряд має намір продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 березня і не планує продовжувати посилені карантинні заходи.