У МОН пояснили, як відрізнити фейкові акаунти міністерства від справжніх

У МОН пояснили, як відрізнити фейкові акаунти міністерства від справжніх

У МОН пояснили, як відрізнити фейкові акаунти міністерства від справжніх
. Фото: УНІАН

У Міністерстві освіти і науки повідомили про появу Telegram-каналів і Facebook-сторінок, які використовують графіку відомства та поширюють фейкову інформацію. Щоб відрізняти реальний акаунт МОН підготував перелік ознак, за якими можна відрізнити офіційні повідомлення.

"Останнім часом з’явилося декілька Telegram-каналів і Facebook-сторінок, які частково або повністю використовують офіційну графіку брендбуку Міністерства освіти і науки України задля ілюстрації своїх повідомлень. Зміст цих дописів не відповідає дійсності, містить маніпуляції або зумисно викривлену інформацію", - повідомили у пресслужбі МОН.

Читайте також: Як працюють школи після локдауну. Розповідає МОН

Так, зрозуміти, що під виглядом повідомлені МОН публікується фейковий контент можна за такими ознаками:

▪️ повністю або частково сфальсифіковане лого МОН;

▪️ лише частина офіційного листа, без підпису, дати та QR-коду;

▪️ посилання на неофіційні ресурси (переважно інші Telegram-канали);

▪️ офіційні лого МОН у текстах повідомлень, що належать до компетентностей інших державних установ;

▪️ інформація з термінами, які не використовуються МОН в офіційних документах;

▪️ лого МОН для анонсу вебінарів та онлайн-конференцій для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, де варто оплатити сертифікат, тощо.

У відомстві також наголосили, що міністерство не співпрацює в проєктах з організаціями, які надають платні освітні послуги.

Що відомо

  • Міністерство освіти та науки запустило платформу для дистанційного та змішаного навчання "Всеукраїнська школа онлайн" для учнів 5-11 класів. На платформі зареєструвалися вже 120 392 користувачі.
  • Заклади освіти можуть не переводити учнів на дистанційну форму навчання на час карантину, а використати "змішану" форму.
  • Прем'єр-міністр розповів, що після 24 січня уряд має намір продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 березня і не планує продовжувати посилені карантинні заходи.
На початок