МОЗ підвищить тарифи на хіміотерапію та радіологічне лікування — Степанов

МОЗ підвищить тарифи на хіміотерапію та радіологічне лікування — Степанов

МОЗ підвищить тарифи на хіміотерапію та радіологічне лікування — Степанов
.

З квітня 2021 року Міністерство охорони здоров'я планує підвищити тарифи на лікування онкозахворювань та розширити набір послуг, які надаються за окремими пакетами лікування.

"У другому та четвертому кварталі 2021 року планується додати, розширити перелік пакетів, які будуть застосовуватися. У нас нова програма медичних гарантій почнеться з першого квітня 2021 року. Які пакети будуть: хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах, радіологічне лікування та супровід і лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями", - розповів під час брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Зокрема, він відзначив, що на послуги з хіміотерапії тариф підніметься до 25 529 гривень, тоді як раніше тариф становив 17 843 гривні, а на діагностику та радіологічне лікування - 30 327 гривень.

Для порівняння протягом 2020 та першого кварталу 2021 програма медичної гарантії передбачала 2 пакети для надання медичної допомоги хворим з онкологією: діагностика і хіміотерапевтичне лікування та діагностика і радіологічне лікування онкозахворювань.

"Тариф на медичні послуги з діагностики та хіміотерапевтичного лікування складає для людини 17 843 гривні. Але до цього тарифу не входять специфічні лікарські засоби, які потрібні для хіміотерапії", - відзначив він.

Степанов наголосив, що "ми потребуємо реальних тарифів, де весь процес лікування на себе буде брати держава і ні за яких обставин людина не повинна сплачувати самостійно кошти за своє лікування".

Усього наразі на обліку в закладах охорони здоров'я перебувають близько мільйона пацієнтів з онкозахворюваннями. За даними національного Канцер-реєструКанцер-Реєстр – це картотека відомостей про кожний випадок онкологічного захворювання, його перебіг та лікування, щороку в Україні помирають близько 80 тисяч. При цьому у 2019 році 35% усіх випадків раку були виявлені на 3 та 4 стадії.

Що відомо

  • Вчені з Корейського інституту науки й технологій навчили штучний інтелект виявляти фактори раку простати у сечі. Вони припускають, що з часом ШІ зможе таким чином виявляти й інші типи раку.
  • Австралійські вчені вивели сорт марихуани, який може руйнувати ракові клітини й не вбивати при цьому лейкоцити та здорові клітини кісткового мозку. Новий вид рослини назвали Eve (Єва).
На початок