Фракція "Слуга народу" проведе внутрішнє "сигнальне голосування" щодо підтримки депутатами подання уряду про призначення Юрія Вітренка на посаду першого віцепрем'єра та міністра енергетики. Верховна рада може розглянути це питання у сесійній залі 27-28 січня.
Про це після засідання партії повідомив керівник партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.
"У нас є така практика, коли кожен депутат через свого заступника від голови фракції отримує лист, на якому є три колонки: підтримую, утримуюсь, або проти. І одне питання: чи підтримуєте висування Вітренка на посаду міністра енергетики. Ми приймаємо фракцією рішення, 70% на 30. І якщо ми маємо цю цифру, то ми відправляємо це подання прем'єр-міністру, і він його виносить у Верховну раду. Голосування за пана Вітренка може бути або у середу, або у четвер. Завтра (26 січня – ред.) ще не може бути, бо нам ще треба сформувати за нього необхідну кількість голосів", – сказав Корнієнко.
За його словами, Вітренко поспілкувався з депутатами на засіданні фракції 25 січня. Підтримка кандидатури Вітренка, на думку Корнієнка, нині має бути більшою, ніж під час голосування минулого разу.
Читайте також: Що "Слуга народу" робитиме з Дубінським. Голова партії розповів про варіанти рішення
"Питання, яке зайняло багато часу, це було спілкування з кандидатом на посаду першого віцепрем'єра та міністра енергетики Юрія Вітренка, воно зайняло півтори години. І питання поточні щодо тієї ситуації, яка виникла з тарифами й те, як він буде це вирішувати. Питання як пан Вітренко бачить подальшу долю енергетики країни", – сказав Корнієнко.
Що буде з тарифами
За словами Корнієнка, Вітренко та депутати обговорювали можливість погасити переплату громадянами у тарифах за січень за рахунок наявного резерву субсидій.
"Можемо взяти з кінця року, спробувати переставити на початок року гроші, щоб спробувати людям погасити різницю у тарифах за січень за газ та тепло. Ми розуміємо, що за лютий у нас є 6,99 і "Теплокомуненерго" не може підіймати тарифи згідно з законодавством. Але у людей накопичиться додаткові витрати за січень. Тому є ініціатива із якою виступили багато фракцій, до якої ми долучаємося, це спробувати уряду розробити механізми та за січень компенсувати різницю", – сказав Корнієнко.
За його словами, поряд із цим Україна продовжує виконувати свої зобов'язання перед МВФ.
"Ми маємо виконувати свої зобов'язання – це вільний ринок. З боку уряду і Верховної ради ми маємо робити певні дії, які дозволять ринку бути менш монополізованим. Йдеться і про закон про розподіл газу, який дозволить вводити тимчасові адміністрації в облгази чи газорозподільчі підприємства, які не справляються. Це робота з регуляторами й ініціатива щодо звітування НКРЕКП. На цьому тижні ми ухвалимо постанову щодо цього", – розповів голова партії "Слуга народу".
Окрім цього, за словами Корнієнка, розглядались і стратегічні плани, такі як "збільшувати власний видобуток і відновлювати атомні потужності, які можуть давати дешеву електроенергію у великих обсягах для того, щоб здешевлювати її загальний обсяг".
Що відомо
- 17 грудня Верховна рада провалила призначення Вітренка першим віцепрем'єром та міністром енергетики. На підтримку його кандидатури проголосували лише 186 депутатів з необхідних 226 на засіданні.
- Кабінет міністрів 21 грудня призначив колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов'язків міністра енергетики.
- 28 грудня Кабмін відтермінував на три місяці підвищення тарифу на електроенергію для населення, однак при цьому скасував пільгову ціну для населення 90 копійок за перші 100 кВт-год.