Отруєння чадним газом. Історія львів’янина та статистика

Отруєння чадним газом. Історія львів’янина та статистика

Отруєння чадним газом. Історія львів’янина та статистика
Суспільне Львів

Впродовж 23-25 січня у Львові трапилося 7 випадків отруєння чадним газом. Загалом від початку цього року було 11 випадків отруєння чадним газом. Це вдвічі більше ніж в січні минулого року, каже керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Віктор Іваніцький.

Історія львів’янина, який отруївся чадним газом

Львів’янин Тарас отруївся чадним газом. В лікарні він від 24 січня. Розповідає, що його лікували в барокамері. Зараз Тарас почуває себе краще.

Від початку року на Львові зафіксували 11 випадків отруєння чадним газом
Тарас, отруївся чадним газом. Суспільне Львів

"Був у квартирі. В якийсь час почав відчувати недомагання, головокружіння, задишку. Відразу така підозра впала на те, що це може бути витік газу. Відкрив вікна, виключив котел, вийшов із квартири, почувачи себе не добре. Сів у машину на парковці, подзвонив подрузі – вона викликала швидку", — пригадує чоловік.

Після цього випадку чоловік вирішив поставити у помешканні датчик витоку газу.

"Треба серйозно до цього ставитися. Я дивися на ці випадки – ніби це щось дуже далеке, але це може статися з будь-ким, тому треба до цього дуже відповідально поставитися", — каже Тарас.

Від початку року на Львові зафіксували 11 випадків отруєння чадним газом
Львівська лікарня швидкої медичної допомоги. Суспільне Львів

Чоловіка лікують у лікарні швидкої допомоги, що на Миколайчука. Про симптоми отруєння чадним газом розповідає лікарка Лілія Єсип.

"Симптоми такі – запаморочення, головний біль, часто-густо може бути блювання, люди, які поруч біля такої людини можуть сприйняти це за інше захворювання, можуть думати про харчову інфекцію. В таких випадках важливо правильно зібрати анамнез і звичайно мусить бути досить великий доступ кисню і тоді все налагоджується, якщо це легка форма. Якщо форма є важча звичайно потрібно викликати швидку допомогу ", — розповідає лікарка Лілія Єсип.

Кількість випадків отруєння у Львові — збільшилася

Порівняно із січнем минулого року, кількість випадків отруєння чадним газом у січні 2021-го – вдвічі більша.

"По людях у цьому році вже 30 випадків, із них 10 — серед дітей. У минулому році суттєво менше. На жаль, в цьому році вже маємо 2 смерті. В минулому році не було. Був би доступ свіжого повітря, були б газоаналізатори – цього б не трапилося", — керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Віктор Іваніцький.

За словами начальника відділу обласного управління Держпраці Ігора Проця, найчастіше причиною отруєння є недостатня кількість повітря у приміщення.

"Справа в тому, що для повного спалювання природнього газу – повинна бути збережена пропорція 10 метрів кубічних повітря до 1 метра кубічного газу. Замінивши в наших квартирах вікно дерев’яне, яке було із нещільностями, двері дерев’яні на герметичні, не встновивши провітрювача, через який може подаватися повітря для згорянна газу – тим самим ми наражаємо себе на небезпеку – утворення чадного газу", — пояснює Ігор Проць.

Читайте також: У Львові знову протестували проти підвищення тарифів

На початок