Скільки пар за три роки урочисто побралися повторно. Дані Мін'юсту

Скільки пар за три роки урочисто побралися повторно. Дані Мін'юсту

Оновлено
Скільки пар за три роки урочисто побралися повторно. Дані Мін'юсту
. Unsplash

Упродовж 2018-2020 років в Україні 1397 подружніх пар скористалися послугою "Ювілейне весілля" і повторно урочисто одружилися. У 2020 році таких пар було 227.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.

За інформацією міністерства, у 2018 році повторно побралися 496 пар. Найбільше послугою "Ювілейне весілля" скористалися у 2019 році – 674 пари.

"Завдяки послузі "Ювілейне весілля", яку надають в усіх відділах ДРАЦС України, пропонується всім одруженим парам провести повторну, ювілейну шлюбну церемонію, і таким чином закріпити весільні обітниці та через роки знову відчути себе щасливими нареченими", – йдеться у повідомленні.

За 2020 рік найбільше повторних шлюбних обрядів проведено у Рівненській області – 38, Київській – 24 та Волинській – 22.

Читайте також: Як змінити прізвище та паспорт після розлучення. Пояснює Мін'юст

Як повідомляють у Мін'юсті, відзначати річницю шлюбу – це давня традиція. А поновлення шлюбних обітниць стало популярним саме в Сполучених Штатах Америки, звідки воно і було запозичене до більшості країн світу.

"У Великобританії є церковна традиція проводити так званий "Thanksgiving for Marriage", (Подяка за шлюб). Це проводиться у випадках, коли пари знову підтверджують свої обітниці, святкують річницю одруження або ж під час труднощів у шлюбі, щоб мати благословення та сили подолати їх. Нині така традиція вийшла за межі церковної, обряди зараз можуть проводитись і вдома, у колі друзів, або під час ювілейної шлюбної вечірки", – розповіли у Мін'юсті.

Як додають у Мін'юсті, замовити послугу можна, не зважаючи на те, скільки часу подружжя прожило у шлюбі.

Що відомо

  • Упродовж 2020 року можливістю "Шлюб за добу" скористалися понад 25 тисяч пар.
  • За прогнозами соціологів, карантин мав призвести до масових розлучень, натомість Мін'юст наводить дані про те, за час пандемії в Україні зареєстрували вшестеро більше шлюбів.
На початок