Перейти до основного змісту
Як змінити прізвище та паспорт після розлучення. Пояснює Мін'юст

Як змінити прізвище та паспорт після розлучення. Пояснює Мін'юст

Як змінити прізвище та паспорт після розлучення. Пояснює Мін'юст
Паспортний сервіс. AP Photo/Sergei Chuzavkov

Людина, яка змінила своє прізвище після одруження, має право після розлучення надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. У Міністерстві юстиції пояснили, які документи для цього потрібні.

Як повідомляють в Мін'юсті, свій вибір, залишати прізвище чи ні, необхідно вказувати в заявах про розірвання шлюбу поданих до органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) та позовах до суду.

Для зміни прізвища потрібно подати:

  • письмову заяву про повернення дошлюбного прізвища після розлучення;\
  • документи, що підтверджують намір змінити прізвище після розірвання шлюбу: рішення суду, де зазначено про бажання відновити дошлюбне прізвище після розірвання шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу;
  • фотокартку;
  • квитанцію про сплату державного мита (крім випадків звільнення заявника від сплати державного мита) − у розмірі 5 грн 10 копійок та 51 грн при повторній зміні прізвища.

Заява подається за умови пред’явлення паспорта громадянина України. Відділ ДРАЦС розглядає заяву про зміну прізвища у тримісячний строк з дня її подання та видає свідоцтво про зміну імені.

Після державної реєстрації зміни прізвища у паспорті громадянина України робиться відмітка про те, що паспорт у зв’язку зі зміною імені підлягає обміну протягом місяця.

Аби обміняти паспорт потрібно звернутися із заявою до підрозділу Державної міграційної служби або центру надання адміністративних послуг, якщо паспорт оформлений у формі пластикової картки типу ID.

Що потрібно для обміну паспорта

  • заяву-анкету (заповнюється працівником територіального підрозділу Державної міграційної служби або адміністратором центру надання адміністративних послуг);
  • паспорт, що підлягає обміну;
  • документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну. У цьому випадку свідоцтво про розірвання шлюбу;
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати.
Топ дня
Вибір редакції
На початок