Перейти до основного змісту
Додаткові камери й позбавлення зарплати. Як Рада планує боротися з "кнопкодавами"

Додаткові камери й позбавлення зарплати. Як Рада планує боротися з "кнопкодавами"

Додаткові камери й позбавлення зарплати. Як Рада планує боротися з "кнопкодавами"
. УНІАН/ЧЕСНО

Верховна рада планує встановити у сесійній залі додаткові камери, заборонити "кнопкодавам" відвідувати пленарні засідання й опрацювати механізм голосування лише зі свого місця у рамках боротьби з неперсональним голосуванням.

Про це заявив голова Ради Дмитро Разумков під час засідання погоджувальної ради 25 січня.

"Сьогодні (25 січня — ред.) була також нарада, на якій ми проговорювали питання "кнопкодавства". Дійсно, ми пройшли далеко уперед, ми зробили так, що "кнопкодавство" стало винятковим явищем у стінах Ради IX скликання щодо всіх депутатських фракцій та груп. Ми зробили так, що цього майже немає, але "майже" нас також не влаштовує. Деякі речі ми зробили на технічному рівні, вони вже будуть виконані", — сказав Разумков.

За його словами, нині вже відключені всі вільні місця у залі ВР, якими намагалися користуватися для "кнопкодавства", й опрацьовується механізм, який дозволить нардепам голосувати винятково зі свого місця, а після запуску системи "Рада" можливість "кнопкодавства" буде "знята на 100%". Водночас Разумков не уточнив, коли саме планується запуск системи.

Крім того, у залі Ради планують встановити нові камери, які дозволять і керівництву ВР, і правоохоронним органам слідкувати, хто був у залі, хто за кого проголосував, з якого місця і як це було.

Тим часом представники депутатських фракцій та груп обговорили зміни до регламенту роботи Верховної ради, які передбачатимуть дисциплінарні покарання за "кнопкодавство" поза межами Кримінального кодексу. Так, "кнопкодавців" можуть позбавити можливості участі у пленарних засіданнях і, відповідно, заробітної плати.

"Я впевнений, це буде додатковим стимулом народним депутатам не займатися дурницями в залі Верховної ради", — додав Разумков.

Що відомо

  • Голова Ради Дмитро Разумков заявив, що Комітет з питань регламенту до 15 січня 2021 року має внести зміни щодо посилення відповідальності за неперсональне голосування після заяв нардепів про те, що депутати від ОПЗЖ "кнопкодавили" під час призначення Шкарлета міністром освіти та науки.
  • Офіс генерального прокурора порушив кримінальну справу про неперсональне голосування у Верховній раді під час призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки.

Топ дня

Вибір редакції

На початок