Перейти до основного змісту
"Складно, але не критично": Свириденко про 10% мита США на українські товари

"Складно, але не критично": Свириденко про 10% мита США на українські товари

Свириденко
Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Олександр Магула/Суспільне

США запровадили 10% мито і на товари з України. Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для української економіки ці тарифи.

Про це вона написала сторінці у Facebook.

"Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України нема", — написала Свириденко.

Вона зазначила, що у 2024 році Україна експортувала до США 874 млн доларів, з яких 363 млн припало на чавун і ще 112 млн — труби. При цьому Україна купила товарів у США на 3,4 млрд доларів.

Міністерка підкреслила, що українські мита на американські товари низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%.

"Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови — американська заява чітко говорить про таку можливість. Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови", — написала вона.

Свириденко зазначила, що Україна експортує до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних – навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції — на суму понад 1 млрд доларів.

"Україна має, що запропонувати США як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни", — зазначила міністерка.

Що відомо про "дзеркальні мита" Трампа

2 квітня Дональд Трамп заявив, що встановить мінімальне мито в 10% на всі товари, які імпортуються до США, причому для країн з найбільшим торговим дефіцитом ставки будуть ще вищими. Так, для Китаю мито становитиме 34%, для ЄС — 20%. США запровадили 10% мито і на товари з України.

Також Трамп заявив, що підпише указ щодо запровадження мита на імпорт автомобілів та вантажівок розміром 25%, які набудуть чинності у четвер, 3 квітня. Мита на імпорт автозапчастин будуть запроваджені 3 травня.

Топ дня
Вибір редакції
На початок