Українські спецслужби перевірять полонених, яких бойовики повернуть "через посередника"

Українські спецслужби перевірять полонених, яких бойовики повернуть "через посередника"

Українські спецслужби перевірять полонених, яких бойовики повернуть "через посередника"
Офіс президента

Українські спецслужби проведуть повну перевірку щодо дев'ятьох полонених, яких передадуть бойовики ОРДЛО за посередництва Віктора Медведчука. Українська делегація у Тристоронній контактній групі звинувачує його та РФ у використанні заручників у своїх інтересах.

Про це повідомила пресслужба української делегації в ТКГ.

"Російська Федерація та народний депутат України Віктор Медведчук спільно намагаються використати полонених у своїх політичних інтересах. З цією метою вони планують завезти до України через Білорусь з Росії декількох осіб (попередньо 9), які утримувалися на тимчасово окупованій території України. Згідно із державними процедурами, цих осіб після перетину кордону України доведеться помістити в обсервацію та провести через повну перевірку спеціальних служб – фактично, Кремль та Медведчук підставляють цих людей під додаткове навантаження, намагаючись вивезти їх в обхід офіційної процедури звільнення через майданчик ТКГ", – йдеться у заяві української делегації.

Там підкреслили, що передача полонених в обхід процедур є грубим порушенням домовленостей, затверджених на зустрічах Нормандського формату. Крім того, наразі невідомо, хто саме буде переданий для "обміну" а також стан цих осіб.

"Хто ці особи, чи були вони верифіковані у списках на звільнення, які обговорювалися в рамках Тристоронньої контактної групи, в якому стані ці особи – поки невідомо. Така активність РФ, її намагання використати В.Медведчука, є демонстративним кроком, який підважує процедури та практики, які реалізовуються в рамках діяльності Тристоронньої контактної групи. Керівництво Російської Федерації таким чином нехтує домовленостями, досягнутими на вищому рівні у Нормандському форматі, фактично принижуючи значення відповідних зусиль Німеччини, Франції та ОБСЄ", – зауважили українські представники.

Що відомо

  • Проросійські бойовики, які контролюють окремі райони Донецької області, передадуть українській стороні "через посередника" шістьох полонених, ще трьох мають передати з Луганської області.
  • Раніше вони заявляли, що хочуть передати українських заручників через лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука. Україна тоді наголошувала, що Медведчук не представляє інтересів країни, а отже - не має права брати участі у передачі в'язнів.
  • У Міністерстві закордонних справ рішення залучити Медведчука назвали грубим порушенням механізму.

Вибір редакції

На початок