Представники Китаю, Японії та Південної Кореї провели зустріч щодо поновлення прийняття угоди про вільну торгівлю між країнами — за декілька днів до введення нових мит на імпорт товарів з цих країн адміністрацією президента США Дональда Трампа.
Про це пише Bloomberg.
За даними видання, міністри торгівлі трьох країн домовились зміцнювати зв'язки між країнами та знову поновити процес прийняття угоди про вільну торгівлю. Причиною зустрічі стала митна політика США.
"Ми особливо визнали необхідність триваючого тристороннього економічного та торгівельного співробітництва для ефективного вирішення нових викликів і досягнення відчутних результатів у ключових сферах", — йдеться у спільній заяві після зустрічі.
3 квітня США запроваджують 25% мита на імпортні автомобілі. Японія та Південна Корея є одними з основних експортерів авто до США.
Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа
20 січня 2025 року президент США Дональд Трамп анонсував з 1 лютого запровадження 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали мита з Канади та Мексики, проте тільки на місяць.
4 лютого Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.
10 лютого Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків. Вони стосуються усіх країн і почнуть діяти з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".
В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".
12 березня Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС запровадить мита на американські товари вартістю 26 млрд євро у відповідь на запроваджені Сполученими Штатами 25% мита на "сталь і алюміній без будь-яких винятків". Мита застосовуються до різноманітних продуктів від човнів до бурбону та мотоциклів, промислову та сільськогосподарську продукцію, таку як сталь та алюміній, текстиль, побутова техніка, пластмаси, птиця, яловичина, яйця, молочні продукти, цукор та овочі.