Олімпіаду в Токіо скасують? The Times повідомляє про рішення, Японія заперечує

Олімпіаду в Токіо скасують? The Times повідомляє про рішення, Японія заперечує

Олімпіаду в Токіо скасують? The Times повідомляє про рішення, Японія заперечує AP

Швидка реакція Японії на повідомлення ЗМІ.

До старту перенесеної Олімпіади-2020 в Токіо залишилося менше 200 днів. За планом, офіційне відкриття Ігор має відбутися 23 липня 2021 року.

Однак у четвер, 21 січня, британське видання The Times випустило матеріал про план японських організаторів скасувати проведення Олімпіади через пандемію коронавірусу. З посиланням на джерела у японській владі, The Times написало про "консенсус" у питанні щодо скасування Олімпійських ігор.

"Ніхто не хоче першим сказати це, але консенсус досягнуто: це занадто складно. Особисто я не думаю, що Олімпіада відбудеться", - заявило неназване джерело для The Times.

За інформацією ЗМІ, Японія шукає варіант скасування з найменшими репутаційними втрататами, який дозволить країна претендувати на проведення Ігор у 2032 році (найближчий доступний слот).

Матеріал The Times вийшов майже одразу після інтерв'ю президента МОК Томаса Баха для японських ЗМІ, в якому він заявив про планове поведення перенесеної Олімпіади.

А уже за кілька годин після інформації The Times, японська влада зібрала прес-конференцію стосовно цієї теми. "Ми будемо чітко заперечувати цю інформацію", - заяив на прес-конференції Манабу Сакай (один з японських міністрів). Про це повідомило агентство Reuters.

Також із заявими про спростування виступив Організаційний комітет Олімпіади-2020. А одне із джерел Reuters назвало матеріал The Times "таблоїдним".

Що відомо

  • У Токіо введений стан надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу. Упродовж останніх дев'яти днів у місті фіксують більш ніж 1000 нових інфікованих. Кордони Японії закриті для нерезидентів.
  • Недавнє опитування показало, що 80% японців проти проведення Олімпіади влітку 2021 року саме через страх поширення коронавірусу.
  • Олімпіада-2020 була перенесена на рік у березні 2020 року через пандемію коронавірусу. За планом Ігри мають розпочати 23 липня 2021 року. МОК неодноразово заявляв, що плану "Б" немає: Олімпіада пройде або в 2021 році, або не відбудеться взагалі.
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол