Українці стали третіми за кількістю посвідок на проживання в ЄС

Українці стали третіми за кількістю посвідок на проживання в ЄС

Українці стали третіми за кількістю посвідок на проживання в ЄС

Українці стали третіми серед негромадян країн Євросоюзу, які станом на кінець 2019 року мали посвідки на проживання в ЄС.

Такі дані наводить Євростат.

В кінці 2019 року 1,3 мільйона громадян України отримали посвідки на проживання на території ЄС. Усього в Європі проживає 20,3 мільйона громадян з "третіх країн".

"На кінець 2019 року громадяни Марокко були найбільшою групою, що мала чинні посвідки на проживання (2 мільйони), за ними йшли громадяни Туреччини (1,9 мільйона), України (1,3 мільйона) та Китаю (включно з Гонконгом; 1 мільйон). Це були єдині громадяни, які мали більше одного мільйона дійсних дозволів на проживання", ‒ зазначили в Євростаті.

Українці треті за кількістю посвідок на проживання в ЄСЄвростат

Окрім того, у першій десятці ‒ вихідці з Китаю (1 мільйон), Сирії (973 тисячі), Албанії (868 тисяч), Алжиру (700 тисяч), Росії (689 тисяч), Індії (555 тисяч) і Сербії (974 тисячі). Разом вони складають 51% від негромадян ЄС, які проживають в європейських країнах.

Що відомо

  • За 2019 рік дозвіл на проживання на території ЄС отримало 757 тисяч громадян України. 87% з них прибули до Євросоюзу на роботу.
  • Громадяни України опинилися на третьому місці серед нелегальних мігрантів у країнах Європейського Союзу. У 2019 році на території ЄС виявили 41 тисячу українців-нелегалів.
  • У Польщі офіційно працюють 507 тисяч громадян України. У 2020 році їх кількість зростала попри пандемію COVID-19.
  • Громадяни України займають дев'яте серед отримувачів "Блакитної карти", яка дає право на роботу в Німеччині.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди