За 2019 рік дозвіл на проживання на території ЄС отримало 757 тисяч громадян України. 87% з них прибули до Євросоюзу на роботу.
Про це повідомляє пресслужба Євростату.
Всього за 2019 рік країни-члени ЄС видали майже 3 мільйони дозволів на постійне проживання громадянам інших держав. Серед них українці склали найбільшу групу. На другому місці за кількістю дозволів на проживання опинилися громадяни Марокко – 133 тисячі дозволів, та Індії – 131 тисяча.
Найбільше дозволів на проживання громадянам України видала Польща – майже 600 тисяч дозволів, або ж 80% від їх загально кількості. Польща також видала найбільше дозволів на проживання серед усіх інших країн ЄС –724 тисячі. На другому місці Німеччина – 460 тисяч, на третьому – Іспанія, з показником у 320 тисяч дозволів.

87% українців отримали дозволи на проживання в ЄС через питання працевлаштування. Цей показник також виділяє українців серед інших груп, що отримали дозволи на проживання в країнах Євросоюзу – всі інші в більшості прибувають до ЄС через освітні, сімейні та інші питання. Лише одна група, окрім українців, також в основному прибуває до ЄС для роботи – громадяни Білорусі, 58% яких у 2019 році отримали дозволи на проживання в ЄС для працевлаштування.
Що відомо
- Громадяни України опинилися на третьому місці серед нелегальних мігрантів у країнах Європейського Союзу. У 2019 році на території ЄС виявили 41 тисячу українців-нелегалів.
- У Польщі офіційно працюють 507 тисяч громадян України. У 2020 році їх кількість зростала попри пандемію COVID-19.
- Громадяни України займають дев'яте серед отримувачів "Блакитної карти", яка дає право на роботу в Німеччині.