Понад пів мільйона українців платять податки в Польщі

Понад пів мільйона українців платять податки в Польщі

Понад пів мільйона українців платять податки в Польщі
. АР

Ніні у Польщі офіційно працюють 507 тисяч громадян України. У 2020 році їх кількість зростала попри пандемію COVID-19.

Такі дані повідомило управління соціального страхування Польщі у відповіді на інформаційний запит польського видання Bankier.

За підрахунками управління, українці складають найбільшу групу іноземних працівників в Польщі – понад 507 тисяч. На другому місці громадяни Білорусі – 46,2 тисячі, Грузії – 11,1 тисячі. Всього в Польщі офіційно працюють 725 тисяч іноземців. Українці складають 75% від їх загального числа.

Кількість іноземних працівників у Польщі не лише відновилася після падіння, викликаного жорстким карантином навесні, але перевищила допандемійні показники. У березні кількість іноземців, зареєстрованих платниками податків у Польщі, впала на 10%, у червні, після відкриття кордонів країни, почала зростати та вже у вересні перевищила показники лютого на 19 тисяч осіб.

Що відомо

  • Жорсткий карантин та закриття кордонів у Польщі були оголошені у березні. Через карантинні заходи тисячі українських заробітчан з Польщі почали повертатися до України.
  • Вже в травні польські підприємці почали звертатися до уряду з вимогами повернути українських робітників. Вже 4 травня Польща відновила видачу віз українцям, які їхали до країни на сільськогосподарські роботи.
  • НБУ відзначив значне зростання кількості українців, що почали шукати роботу за кордоном після пом'якшення карантинних обмежень.
  • Наразі кордони Польщі для українців залишаються відкритими. Крім того, польська влада скасувала обов'язковий карантин для українців, які в'їжджають до країни.

На початок