У Неаполі випадково знайшли викрадену копію "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі

У Неаполі випадково знайшли викрадену копію "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі

У Неаполі випадково знайшли викрадену копію "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі Associated Press

Поліція знайшла у квартирі 36-річного мешканця італійського Неаполя викрадену копію картини "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі. Через карантин музей навіть не знав, що її викрали.

Як пише BBC, до викрадення картина зберігалася при церкві Сан-Доменіко-Маджоре. Співробітники музею навіть не знали, що витвір мистецтва було викрадено, оскільки приміщення, де він знаходився, вже три місяці закрите внаслідок карантинних обмежень. Співробітники музею бачили картину востаннє в січні минулого року і наразі не знають, коли саме полотно зникло. Слідів злому в музеї також виявлено не було.

"Ймовірно, що це була крадіжка на замовлення організації, що займається міжнародною торгівлею творами мистецтва", — сказав прокурор Неаполя Джованні Мелілло.

Знайденій картині близько 500 років. На ній зображений Христос з однією піднятою рукою, а в іншій він тримає скляну кулю. Достеменно її автора не встановлено. Утім, мистецтвознавці припускають, що це міг бути учень Леонардо да Вінчі — Джакомо Алібранді.

У Неаполі випадково знайшли викрадену копію "Спасителя світу" Леонардо да ВінчіAssociated Press

Копія "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі

Оригінальна картина Леонардо да Вінчі "Спаситель світу" або як її ще називають "Сальватор Мунді" у 2017 році була продана на аукціоні Christie's за 450,3 мільйона доларів. Ця рекордна сума, яку коли-небудь віддавали на торгах за твір мистецтва.

Покупець брав участь в аукціоні телефоном. Через два роки журналісти з'ясували, що картина знаходиться на яхті наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Салмана.

Що відомо

  • Картину італійського художника Мікеланджело да Караваджо "Взяття Христа під варту" планують відреставрувати до 29 вересня 2021 року після того, як її викрали з одеського музею у 2008 році. Картину знайшли пошкодженою у 2010 році в Німеччині та повернули до України.
  • З музею в Дрездені викрали старовинні прикраси вартістю мільярд євро.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше