Реставрацію викраденої з Одеси картини Караваджо планують завершити в 2021 році

Реставрацію викраденої з Одеси картини Караваджо планують завершити в 2021 році

Реставрацію викраденої з Одеси картини Караваджо планують завершити в 2021 році
wikipedia

Картину італійського художника Мікеланджело да Караваджо "Взяття Христа під варту" планують відреставрувати до 29 вересня 2021 року. Про це повідомили в пресслужбі Одеського музею Західного та Східного мистецтва.

Там зазначили, що картину з музею викрали у 2008 році. Її знайшли пошкодженою в 2010 році в Німеччині та повернули до України. Картина отримала статус речового доказу, суд над підозрюваним у викраденні досі триває. Цей факт унеможливлює її переміщення та експонування, пояснили в музеї.

Наразі картина знаходиться на зберіганні в Національному науково-дослідницькому реставраційному центрі в Києві. Реставрація полотна триває вже третій рік.

"29 вересня 2021 року світ відзначатиме 450-річчя від дня народження Караваджо. Якщо ситуація з картиною не змінитися на краще (вона не буде відреставрована і повернута до рідного музею) це негативно позначиться на іміджі та репутації нашої країни," — зазначили у пресслужбі музею.

Реставрацію викраденої з Одеси картини Караваджо планують завершити в 2021 році
Реставрацію викраденої з Одеси картини Караваджо планують завершити в 2021 році. Пресслужба Одеського музею Західного та Східного мистецтва

За інформацією адміністрації Національного науково-дослідницького реставраційного центру, реставрацію картини поставили в пріоритет і планують завершити роботи до ювілею Караваджо. Там запевнили, що технічних складнощів з реставрацією немає.

Утім за словами в.о. директора Одеського музею Західного та Східного мистецтва Ігоря Пороніка, наразі неможливо точно сказати, коли картину повернуть до Одеси. Це питання будуть вирішувати після завершення реставрації. Якщо ж до того часу полотно досі матиме статус речового доказу, музей проситиме передати картину на зберігання до Одеси.

Зазначимо, Караваджо написав картину "Взяття Христа під варту" (або "Поцілунок Іуди") у 1602 році. На полотні художник зобразив мить, коли учень Христа Іуда Іскаріот потягнувся губами до вчителя. Зазначимо, згідно з біблійним сюжетом, варта не знала, кого їм потрібно заарештувати. Тому Іуда домовився, що той, кого він поцілує на знак пошани, і є потрібною варті людиною.

"Взяття Христа під варту" Дублін
"Взяття Христа під варту" Дублін. wikipedia

Читайте також

На початок