Оксфордські вчені готуються розробляти вакцину проти нових штамів COVID-19

Оксфордські вчені готуються розробляти вакцину проти нових штамів COVID-19

Оксфордські вчені готуються розробляти вакцину проти нових штамів COVID-19
AP

Учені з Оксфордського університету перевіряють свою вакцину на ефективність протистояти новим штамам COVID-19 та розпочали розробку спеціалізованих препаратів.

Про це повідомляє The Independent.

Команда вчених з Оксфордського університету, яка відповідальна за створення вакцини проти COVID-19, відомою під назвою Oxford\AstraZeneca, розпочала розробку вакцин, здатних протистояти штамам коронавірусу, виявленим у Великій Британії та Південній Африці .

Як повідомили представники Оксфордського університету, розробка нових вакцин була розпочата в межах "антиризикової" стратегії. Вчені наразі перевіряють вже готову вакцину Oxford\AstraZeneka на здатність протистояти новим штамам COVID-19 і зі значною часткою вірогідності припускають, що вона залишиться ефективною. Але, допоки це не буде остаточно підтверджено, роботи над спеціалізованими препаратами триватимуть.

Чи ефективні проти нових штамів інші вакцини

Команда розробників вакцини від Pfizer/BioNTech уже повідомила, що їхня вакцина ефективна проти однієї ключової мутації коронавірусу, виявленої у Великій Британії та Південній Африці. Останнє дослідження, яке наразі ще не пройшло експертну оцінку, було проведено на синтетичному вірусі з 10 мутаціями, характерними для варіанту, який ідентифікували у Великій Британії.

Виявилося, що антитіла в крові добровольців, яким вводилася вакцина, нейтралізували вірус так само ефективно, як і попередню версію COVID-19, для якої спочатку був розроблений продукт.

Інші розробники вакцин – Moderna і CureVac, також перевіряють свої вакцини на ефективність проти нових штамів. Наразі вони ще не опублікували результати своїх тестів.

Що відомо

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Внаслідок цього Європейський Союз проведе термінову кризову зустріч в Брюсселі, щоб обговорити обмеження на транспортне сполучення з Британією.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що цей штам коронавірусу виявили вже у 25 країнах Європейського регіону.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що мутований штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.

На початок