Зниження ціни на газ: скільки платитимуть на Харківщині та як обрати постачальника

Зниження ціни на газ: скільки платитимуть на Харківщині та як обрати постачальника

Зниження ціни на газ: скільки платитимуть на Харківщині та як обрати постачальника
Суспільне Харків

Ціна на газ у розмірі 6,99 грн за кубометр діятиме з 1 лютого по 31 березня. За транспортування жителі Харківської області сплачуватимуть 1,79 грн/куб.м, жителі Харкова — 0,42 грн/куб.м.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, про це стало відомо під час наради з керівниками райдержадміністрацій за участі першої заступниці Харківської облдержадміністрації Тетяни Єгорової-Луценко.

За її словами, на території України працюють 50 компаній, які мають ліцензію постачати газ, у тому числі на територію Харківської області. Основні компанії в регіоні — "Нафтогаз" та "Харківгаз збут".

"Що стосується Харківської області, на сьогодні два найбільших газопостачальники — це державний "Нафтогаз" та "Харківгаз збут". На сьогоднішній місяць ціна в них різна. Якщо говорити про державний "Нафтогаз" — це 6 грн 99 копійок, якщо говорити про "Харківгаззбут" — це 9 грн 66 копійок. Але ми впевнені, що з 1 лютого усі постачальники газу будуть давати ціни не більше, ніж 6 грн 99 копійок за кубометр, і люди зможуть обирати комфортні для себе умови", — сказала Єгорова-Луценко.

За її словами, "Нафтогаз" пропонує меншу ціну і можливість обрати річний план постачання газу з фіксацією ціни на весь сезон.

Як обрати постачальника, пояснив радник з питань житлово-комунального господарства Сергій Магдисюк.

"Щоб вибрати постачальника, треба зайти на сайт Національної комісії (НКРЕКП) і переконатися, що дана компанія має ліцензію. Після цього має подати заявку до нового постачальника. Це можна зробити як на сайті даної компанії, також можна заповнити заяву і відправити на електронну скриньку", — сказав Магдисюк.

Що відомо

  • Кабінет міністрів 18 січня ухвалив рішення про встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 грн/куб.м для побутових споживачів.
  • Тарифні протести на Харківщині: реакція споживачів і влади.
На початок