У Державному департаменті США повідомили, що не видаляли докази про депортації українських дітей до Росії. Раніше про видалення доказів повідомляв Reuters.
Про це заявила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс 19 березня.
За її словами, фінансування групи дослідників Єльського університету припинили на основі оцінок фінансових витрат для з'ясування, чи відповідають вони інтересам США. Ця група займалась збиранням доказів щодо депортацій українських дітей до Росії.
Інформацію щодо видалення вже зібраних доказів речниця Держдепартаменту назвала "теоріями змови", та повідомила, що зараз контроль над матеріалами має саме Державний департамент США.
Теммі Брюс також наголосила, що у розмові 19 березня президент США Дональд Трамп питав президента України Володимира Зеленського про депортованих дітей, і це вказує на зацікавленість та занепокоєння США щодо цієї ситуації. "Ми можемо й надалі працювати над важливими питаннями й досягати результатів", — сказала Теммі Брюс.
Раніше Reuters, посилаючись на лист законодавців-демократів до держсекретаря США Марко Рубіо й міністра фінансів Скотта Бессента, який є у розпорядженні агентства, повідомив про видалення доказів депортацій українських дітей до Росії. Видання зазначало, що сховища даних, які збирали дослідники, безповоротно видалили інформацію про 30 тисяч українських дітей, зокрема супутникові знімки.
Ромова Зеленського із Трампом 19 березня
Президент України Володимир Зеленський 19 березня зідзвонився із американським лідером Дональдом Трампом. Їх розмова тривала майже годину. Це сталося на наступний день після дзвінка Трампа з Путіним.
Розмова президентів України й США тривала майже годину. Трамп розповів, про що говорили з Путіним стосовно України. Також узгоджували деталі режиму тиші в небі, на морі та як можна досягти тиші на фронті. Зеленський поінформував про ситуацію на полі бою. Обговорили й питання звільнення полонених.
Окрім цього, сторони доручили командам розвʼязати технічні питання, пов’язані з виконанням та розширенням режиму часткового припинення вогню. Українська та американська команди найближчими днями зустрінуться в Саудівській Аравії, щоб продовжити координацію своїх кроків.
Україна в цілому підтримує припинення ударів по енергетиці РФ, але має бути такий же взаємний крок і з російської сторони, повідомило Суспільному джерело в ОП.