О 9:00 19 січня на Новомиколаївському пляжі у Кропивницькому до хрещенських купань, за підрахунками знімальної групи Суспільного, долучились майже пів сотні людей. Там чергують рятувальники – розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області Оксана Мачак.
Олександр Прокопенко пірнатиме вперше: "Планував два роки, не знаю чи я зможу. Дуже холодно. Наче вже й переконав себе, але дуже холодно". Після пірнання Олександр полілився відчуттями: "Емоції, насправді, дуже круті, воно того варте!"
Дмитро Кічкін пірнає вп’яте: "Це і здоров’ю допомагає, і для віри теж важливо. Пірнати, звісно, боюся. Але головне – це зайти у воду, а потім вже не страшно".
Біля ополонки за іншими спостерігав Юрій Ткач з внуком: "Вперше в житті пришли із внуком подивитися як тут і що. Кажуть, це здоров’я, але щось не дуже я в це вірю, мені вже холодно. А онук ось каже, що ще геть не змерз. Але дивлячись на людей, які купалися, стає видно, як їм не холодно. Зігрітися ніяк не можуть!"

Кропивничанин Дмитро Кічкін вважає, що купання на Водохреще позитивно впливає на стан його здоров’я: ”Організм розігрівається, стає краще. Відчуття дуже гарні, менше хворію в цей період. Але потрібно готуватись – коли приймаєш душ, потрібно після гарячої води увімкнути холодну і обливатися”.
До купання в крижаній воді треба готуватись, – каже завідувачка відділення спортивної медицини обласного лікарсько-фізкультурного диспансеруТетяна Чернішенко: "На Водохреще мають пірнати тільки підготовлені, які загартовуються упродовж усього року. Не можна пірнати людям із серцево-судинними захворюваннями, із захворюваннями нервової системи, як центральної, так і переферильної, вагітним, людям із захворюваннями крові, ревматичними захворюваннями, після нещодавно пережитих гостро-респіраторних захворювань і пневмонією. Дітей одноразово занурювати в ополонку не можна. Це можна робити тільки поступово і протягом року. Вікових протипоказань немає, окрім грудних дітей, але я думаю, що це мають бути діти 6-8 років.
Традиція пірнати у воду на Водохреще не має релігійного підґрунтя, – розповідає Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк: Наша церква зробила заяву стосовно того, що є певні міфи навколо різних традицій сьогоднішнього дня. Зокрема, гріхи змити можна тільки покаянням, а не якимись зовнішніми вчинками. А щодо занурення, то це така навколо церковна забава, яка має право бути. Сьогоднішній день, якщо ми хочемо гідно його провести, ми зранку збираємося у храмах, освячуємо воду, потім приходимо всі по своїм домівкам, окроплюємо тією свяченою водою свою домівку й рідних, і потім збираємося за столами, де можемо один із одним поспілкуватися".
Додає: головне – провести цей день з родиною.
Що відомо
- Усього біля річок та ставків Кіровоградської області на 27 рятувальних постах чергують майже сотня людей – розповіла Оксана Мачак.
- Усього на Водохреще на водоймах чергуватимуть 2 тисячі рятувальників — ДСНС.
Читайте також
- На Кіровоградщині облаштували 149 стаціонарних пунктів обігріву та два мобільні.
- У Кропивницькому немає жодного мобільного пункту обігріву. Причини.
- У Кропивницькому поліцейські врятували від замерзання трьох чоловіків.
- Теплотраси, звалища, люки. У Кропивницькому безпритульним розвозили гарячу їжу.
- Кропивничанка підгодовує вуличних тварин під час морозів.