У 2020 році Лувр відвідали на 72% менше людей

У 2020 році Лувр відвідали на 72% менше людей

У 2020 році Лувр відвідали на 72% менше людей АР

У 2020 році паризький Лувр відвідали тільки 2,7 мільйона людей, що на 72% менше, ніж у 2019. Музей оцінює збитки у 90 мільйонів євро, передає DW.

Так, у 2019 році музей відвідали 9,6 мільйона людей. Натомість половину 2020-го року Лувр був зачинений і загальна кількість відвідувачів протягом року скоротилася до 2,7 мільйона.

При цьому близько 70% відвідувачів цього року є мешканцями Франції, тоді як раніше 75% складали туристи з неєвропейських країн, і найбільша кількість з них приїжджали з Китаю та США. Однак через обмеження на поїздки, встановлені через пандемію коронавірусу, у 2020 до музею з іноземців приходили переважно мешканці Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Італії та Великої Британії.

Найбільше людей минулого року відвідали виставку робіт Леонардо да Вінчі, яка відрилася до початку карантину.

Усього Лувр був зачинений близько 6 місяців: чотири у першій половині року та два - у другій. Водночас держава покрила половину збитків музею.

Що відомо

  • Паризький музей Лувр на аукціоні Christie's продав можливість побачити найвідомішу роботу Леонардо да Вінчі Мону Лізу без скла.
  • Фонд Енді Воргола оголосив проведення аукціону на платформі eBay, де будуть виставлені різдвяні малюнки художника, створені в 1950-х.
  • У Брюсселі випадково знайшли оригінал картини XVII сторіччя фламандського майстра Якова Йорданса.
  • У столиці Іспанії Мадриді відкрилася виставка "Об'єкти бажання: сюрреалізм і дизайн 1924-2020", яка розповідає, як сюрреалістичний рух вплинув на культуру і дизайн у XX столітті та прогнозує, які речі можуть знадобитися людям майбутнього.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше