Від ускладнень COVID-19 помер відомий музичний продюсер Філ Спектор

Від ускладнень COVID-19 помер відомий музичний продюсер Філ Спектор

Від ускладнень COVID-19 помер відомий музичний продюсер Філ Спектор

Відомий американський музичний продюсер і звукорежисер Філ Спектор, який з 2009 року відбуває тюремне ув'язнення за вбивство 40-річної актриси та фотомоделі Лани Кларксон, помер у віці 81 року від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією. Про це повідомляє Reuters.

За даними департаменту виправних установ і реабілітації штату Каліфорнія, він помер 16 січня в лікарні о 18:35 за місцевим часом.

За інформацією співрозмовників видання TNZ, діагноз COVID-19 Спектру поставили чотири тижні тому. Продюсера госпіталізували, йому стало краще, проте пізніше стався рецидив: виникли проблеми з диханням. Продюсера знову доставили в лікарню, де він і помер.

З 2009 року Спектор відбував тюремне ув'язнення за вбивство 40-річної актриси та фотомоделі Лани Кларксон. Вона загинула від пострілу пістолета в рот у 2003 році. Адвокати продюсера стверджували, що актриса вчинила самогубство, оскільки страждала від депресії.

Однак свідчення чотирьох жінок, які стверджували, що Спектор погрожував їм зброєю, змусили присяжних винести обвинувальний вирок. Його посадили на 19 років – без права на дострокове звільнення до того, як продюсеру виповниться 88 років.

Що відомо

  • Спектор був продюсером безлічі пісень, визнаних класикою ранніх шістдесятих. Він увійшов в історію музики завдяки створенню техніки запису "стіна звуку".
  • У 1960 році він став співзасновником Philles Records, а у віці 21 року став наймолодшим в історії власником лейблів у США і залишається таким донині.
  • Спектор продюсував останній альбом The Beatles "Let It Be". Він також продюсував сольну роботу Джона Леннона, зокрема "Instant Karma" і "Imagine".
  • У 2004 році журнал Rolling Stone помістив Спектора на 63-е місце у списку найвидатніших артистів всіх часів.
  • Стіна звуку (англ. Wall of Sound) – назва техніки звукозапису і аранжування поп- і рок-музики, розробленої та вперше застосованої продюсером і звукоінженером Філом Спектором. Спочатку принцип техніки полягав у багаторазовому дублюванні інструментальних партій та багатошаровому їх записі. Завдяки цій техніці Спектор досягав густого, щільного і потужного звуку, який добре транслювався через AM-радіомовлення або використовувався у музичних автоматах, популярних в ту епоху.

Читайте також

40 років тому в Нью-Йорку вбили Джона Леннона. Розповідаємо, як це було

DakhaBrakha виступили на американському музичному онлайн-фестивалі з новою піснею

Пол Маккартні випустив новий альбом, який записав на самоізоляції

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше