Україна повністю забезпечена тестами на COVID-19 – Степанов

Україна повністю забезпечена тестами на COVID-19 – Степанов

Україна повністю забезпечена тестами на COVID-19 – Степанов

Медичні заклади України повністю забезпечені тестами на виявлення COVID-19 та можуть робити до 100 тисяч тестувань на добу.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

"Україна повністю забезпечена тестами. Лабораторні потужності були збільшені в рази. Станом на сьогоднішній день лабораторії для проведення тестування на COVID-19 завантажені на близько 50%. І мова йде лише про лабораторії МОЗ, не враховуючи приватні", – розповів Степанов.

За підрахунками МОЗ, наразі в Україні існує можливість робити до 100 тисяч тестувань на виявлення COVID-19 на добу усіма доступними методами.

Для того, аби забезпечити максимальну кількість тестів, в Україні утворено 2373 пункти тестування, які забезпечують збір біологічного матеріалу для лабораторних аналізів на виявлення COVID-19 методом ПЛР та експрес-тестів на виявлення антигену вірусу. Такі пункти облаштовані у закладах охорони здоров'я та у підприємствах, які отримали відповідну ліцензію МОЗ.

Максим Степанов наголосив, що інформація про відкриття нових центрів тестування на COVID-19 щодня оновлюється на даш-бордах офіційного вебпорталу МОЗ, та закликав здійснювати тестування за найменшої потреби.

"Наголошую, тестування є безкоштовним. Тож не варто чекати, і за найменших симптомів варто йти робити тест. Це нескладно і швидко", – закликав міністр.

Що відомо

  • Станом на ранок 15 січня в Україні зареєстровано 8199 нових випадків захворювання на COVID-19, одужало 10 328 осіб, померли — 166.
  • 12 грудня Міністерство охорони здоров'я оновило стандарт надання медичної допомоги у частині використання швидких тестів на визначення COVID-19. Тестуватимуть людей з будь-якими ознаками респіраторного захворювання.
  • У Центрі громадського здоров’я повідомили, що наявні в Україні тест-системи здатні виявити будь-який штам збудника COVID-19, зокрема, й той, про стрімке поширення якого раніше заявив уряд Великої Британії.

На початок