Секретар Сумської міськради назвав саботажем призупинення роботи проєкту “Ошкола”

Секретар Сумської міськради назвав саботажем призупинення роботи проєкту “Ошкола”

Секретар Сумської міськради назвав саботажем призупинення роботи проєкту “Ошкола”

Саботажем назвав секретар Сумського міської ради Андрій Баранов призупинення роботи сумських шкіл у проєкті “Ошкола”.

Також він назвав його першочерговим до фінансування. Хоча управління освіти не заклало грошей на фінансування проєкту у 2020 році.

Якщо управління освіти вважає цей проєкт неважливим, воно зробить усе, щоб не включити в кошториси. На жаль, вони промовчали, що вони не включили це питання в бюджет. Моя думка – це саботаж, бо ніхто з чиновників не хоче контролю за своєю роботою. Це питання управління освіти – переводимо в електронний вид і відміняємо журнали – це в наших повноваженнях. Зараз ми будемо вирішувати це питання, ми поставили його перед міським головою, він також підтримує, що проєкт має бути. Тим більше, що Служба безпеки жодних вимог не висувала, вони написали, що ми маємо звернути увагу на можливі загрози витоку інформації. Сайт НАЗК і багато-багато інших сервісів ,які вміщують набагато більше персональних даних не мають цієї системи, тому вимагати від міської ради частково реалізувати цю систему всередині одного окремого управління мені здається не є правильним”, - прокоментувавАндрій Баранов.

Як розповіла заступниця начальника управління освіти Олена Назаренко – гроші на проєкт не закладали, через те, що на їхню думку, є більш першочергові завдання це встановлення системипожежної сигналізації, приведення у відповідність харчоблоків до вимог ХАСП, що вартує мільйони гривень.

Друга ж причина припинення роботи з проєктом – це лист СБУ. Чи дійсно є загроза витоку персональних даних та як захистити себе – ми спитали у аналітика ринку телекомунікацій Романа Хіміча.

Такого штибу персональна інформація є цінною, тому що потрапивши до рук шахраїв, вона може бути використана і вона часто використовується для різного штибу шахрайства, тому ще раз категорично треба відзначити, що подібні дані вони безумовно потребують на належний захист. В Україні, на жаль, в цілому відсутня дієздатна система захисту персональних даних. Наявність КСЗІ насправді ні на що не впливає, тому що вона не унеможливлює продаж цих даних. Що тут порадити? Мабуть, в першу чергу, уникати без нагальної потреби свої персональні дані передавати. Всі рекламні акції, рекламні компанії. Особливо, не бажано залишати ті мобільні телефони, які використовуються для авторизації у найбільш чутливих  сервісах, фінансових в першу чергу. В України досить поширена практика використання кількох сім-карт – от будь ласка розділіть один номер використовуйте для критичних сервісів, а от для некритичних сервісів – використовуйте інший”, - порадив Роман Хіміч.

Як відомо:

  • З початку цього року управління освіти рекомендувало навчальним закладам Сум не працювати із проєктом "Ошкола". Причина - Служба безпеки вважає, що веб-ресурс не має комплексної  системи захисту інформації, а також використовує послуги несертифікованої компанії, яка знаходиться на території іншої держави і тому є загроза витоку персональних даних батьків.
  • Проєкт “Ошкола” запустили минулого навчального року як пілотний. На один рік оплата за одного учня зареєстрованого у системі становить 84 гривні. За таким розрахунком, торік на реалізацію проєкту витратили близько 1 млн 800 тисяч гривень з міського бюджету.
  • У системі зареєстрували 27 тисяч школярів та їхніх батьків із 37-ми шкіл міста.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди