Суд продовжив слідство у справі "плівок Вовка" до 17 березня

Суд продовжив слідство у справі "плівок Вовка" до 17 березня

Суд продовжив слідство у справі "плівок Вовка" до 17 березня
Павло Вовк/Facebook

Слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання НАБУ та САП про продовження розслідування справи про створення злочинної організації головою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком до 17 березня.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

"ВАКС задовольнив клопотання НАБУ і САП та продовжив розслідування справи "плівок ОАСК" до 17 березня", — йдеться у повідомленні.

НАБУ розслідує справу за підозрою голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, його заступника та ще суддів цього суду, а також голови Державної судової адміністрації України у спробі захоплення державної влади, участі у злочинній організації та зловживанні впливом. Загалом у справі 12 підозрюваних.

Як з’ясувало слідство, зазначені особи діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.

Суддя Вовк відкидає всі звинувачення та не з'являється на судові засідання. Для того, щоб вручити повістку Вовку з викликом на судове засідання 5 січня, НАБУ довелося провести спецоперацію на святкуванні весілля поблизу Києва 24 грудня 2020 року. Але на суд підозрюваний так і не з'явився.

Між тим, 11 січня ВАКС відмовив НАБУ у примусовому приводі Вовка, через нібито відсутність доказів отримання ним повістки.

Що відомо

  • Національне антикорупційне бюро 17 липня провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.
  • НАБУ вдруге за рік оголосило в розшук голову Окружного адміністративного суду Павла Вовка.
На початок