Виникли проблеми з серцем. Інгрід Тандреволл - про причину падіння й сходу зі спринту на Кубку світу

Виникли проблеми з серцем. Інгрід Тандреволл - про причину падіння й сходу зі спринту на Кубку світу

Виникли проблеми з серцем. Інгрід Тандреволл - про причину падіння й сходу зі спринту на Кубку світу

Інгрід Тандреволл розповіла про ситуацію зі здоров'ям.

24-річна норвезька біатлоніста Інгрід Тандреволл боролася за потрапляння у топ-10 в спринтерській гонці на етапі Кубка світу з біатлону. Після другої стрільби вона вийшла на дев'ятому місці, одразу за спиною Тірілл Екгофф.

Однак результати Інгрід не з'являлися у проміжних протоколах на третьому колі. За кілька хвилин режисери трансляції показали норвежку, яка лежала обабіч траси в оточенні тренерів різних команд.

Читайте також: Біатлоністка Інгрід Тандреволл впала під час спринту та не завершила гонку

Тандреволл не фінішувала у спринті, а тренерський штаб повідомив, що у біатлоністи виникли проблеми з диханням. Інгрід доправили назад на стадіон на "швидкій", на тому момент їй уже стало краще.

Уже ввечері після інциденту норвезький телеканал NRK зв'язався безпосередньо з Інгрід Тандреволл - вона в інтерв'ю розповіла, що ж саме сталося у той момент.

"У мене трапилася фібриляція серцяМимовільні неузгоджені скорочення волокон серцевого м'язу (фібрил), за яких серце не в змозі гнати кров судинами на виході з килимка на стрільбищі, я почувалася не найкращим чином. А тоді я втратила усю енергію в тілі", - пояснила Інгрід.

Як зазначила норвежка, вона почувається значно краще, а сама ситуація для неї стала несподіванкою.

"Не знаю, чому це трапилося зараз. Я почувалася нормально під час гонки, усе було значно краще, ніж минулого тижняІнгрід фінішувала на 73-му місці в спринті на п'ятому етапі. Готова була встати за спину до Тірілл, але не змогла. Я не налякана і не зла зараз, просто сумно, що це трапилося".

Також Тандреволл зазначила, що ця ситуація трапилася уже не вперше у її кар'єрі. У 2017 році в Обергофі вона уже переживала фібриляцію, тому коли почалися симптоми - вона одразу зрозуміла, що відбувається.

Після проблеми у 2017 році Інгрід пройшла тестування в Олімпійському центрі в Німеччині, а також у клініці в Осло, які не показали жодних відхилень від норми. Перед стартом сезону 2020/21 вона також проходила обстеження - усе в нормі.

За словами Інгрід, вона до останнього сумнівалася, чи розповідати про причину. Адже біатлоністка не хоче, аби фібриляція серця була ключовою темою для обговорень у подальшому: "Я просто хочу рухатися вперед та продовжувати як і завжди".

На запитання, чи не боїться Інгрід, що ситуація повториться, вона відповіла негативно.

"Ні. Зараз я уже почуваюся добре і знаю, що повернуся сильнішою. Я упевнена, що правильно вирішила зійти, коли це трапилося, бо здоров'я на першому місці. Але знаю, що нічого небезпечного, тому я думаю, що цілком нормально продовжувати".

У суботу, 16 січня, в Обергофі відбудеться жіноча естафетна гонка - Інгрід Тандреволл хоче її пробігти. Хоча тренерський штаб ще не прийняв рішення, зважаючи на стан здоров'я спортсменки.

Що відомо про Інгрід Тандреволл

  • 24-річна норвежка, останні три сезону перебуває в межі топ-10 світового біатлону. Місця у загальному заліку: сезону 2018/19 - 11 місце, сезон 2019/20 - 7, сезон 2020/21 (продовжується) - 13.
  • 2-разова чемпіонка світу в естафеті, вигравала "срібло" на ЧС в спринті у 2019 році.
  • 6-разова призерка гонок Кубка світу в особистих гонках: п'ять других місць (включно зі "сріблом" на чемпіонаті світу) та одне третє.
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТеніс