Уряд дозволив іноземним інвесторам іммігрувати до України

Уряд дозволив іноземним інвесторам іммігрувати до України

Уряд дозволив іноземним інвесторам іммігрувати до України Ілюстративне фото: pixabay

Кабінет міністрів дозволив імміграцію в Україну іноземців та осіб без громадянства, які перераховують з власного закордонного рахунку кошти в іноземній валюті на поточний рахунок підприємства, яке створене цим іноземним інвестором в Україні.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 13 січня.

"Метою прийняття проєкту постанови є розширення кола іноземних інвесторів, які матимуть право на отримання дозволу на імміграцію в Україну, поліпшення інвестиційного клімату, подальше вдосконалення процедури розгляду клопотань іноземців та осіб без громадянства всіх категорій, які звернулися з питань отримання дозволу на імміграцію в Україну", — йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з нею, постанова також конкретизує перелік документів, які підтверджують адресу проживання на території України, що повинні подаватися іноземцями та особами без громадянства, які хочуть іммігрувати. Документом не передбачається фінансування з бюджету й стверджується, що постанова не матиме впливу на ринкове середовище.

Згідно з порівняльною таблицею, постановою також дозволяється імміграція до України осіб, які прослужити у Збройних силах три роки і більше. Також спрощується імміграція для іноземних висококваліфікованих спеціалістів та робітників, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України.

Також особі-інвестору, яка хоче іммігрувати, потрібна довідка від банку про його інвестиції і їхня сума має складати не менше 100 тисяч доларів. Документом про проживання в Україні може бути посвідка на тимчасове проживання або реєстрація з такого місця.

Що відомо

  • Верховна рада підтримала проєкт закону про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями №3760 у повторному другому читанні.
  • Цим законом надаватиметься державна підтримка тим інвесторам, які вкладатимуть гроші в Україну.
  • Згідно з ним, інвестор за максимум 5 років має створити щонайменше 150 робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менш як на 15% вищою за середню заробітну плату у відповідній галузі.
  • Раніше ексміністр економіки Тимофій Милованов заявив, що ідея "інвестиційної няні" полягає у тому, що уряд України підписує конкретні умови з інвестором і таким чином відповідатиме у міжнародних судах перед інвестором за порушення, а інвестор відповідатиме перед українським урядом. Експосадовець заявляв, що в Україні вже є відповідні організації, які будуть співпрацювати з інвесторами і надавати їм "нянь".
  • Крім того, Милованов пояснював, що проєкт "інвестиційні няні" передбачає менеджера, який працює, і закон, який дозволяє уряду напряму підписувати угоду з інвестором. Але інвестор може бути й український. Як глобальні, так і українські інвестори будуть мати однакові умови в "інвестиційній няні".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди