Фінляндія розробляє вакцину проти COVID-19 для тварин

Фінляндія розробляє вакцину проти COVID-19 для тварин

Фінляндія розробляє вакцину проти COVID-19 для тварин
. АР

Вчені університету Гельсінкі спільно з Об'єднанням хутрового звірівництва Фінляндії розробляють вакцину проти COVID-19 для тварин.

Про це повідомляє DW.

Головною метою спільного проєкту біологів університету Гельсінкі та ветеринарів Об'єднання хутрового звірівництва Фінляндії є розробка препарату, який зможе надійно захистити від зараження COVID-19 таких тварин, як норки та єнотовидні собаки, яких масово вирощують на хутряних фермах Фінляндії.

Розробку вакцини для тварин фінські вчені розпочали превентивно – наразі у Фінляндії відсутні офіційно підтверджені випадки захворювання тварин на COVID-19 на хутряних фермах.

Втім, дослідники не ставлять на меті виключно економічні мотиви захисту товарного виробництва хутра у країні. За словами керівниці групи, доцентки університету Гельсінкі Тар'ї Сірон, вірус становить загрозу не тільки для здоров'я людей, але і для дикої природи. Тому метою розробки вакцини є швидко та ефективно запобігти поширенню COVID-19 серед тварин в сільському господарстві, хутряному звірівництві, а також у тваринному світі Фінляндії.

Наразі тривають перші фази розробки препарату. Після їх завершення вакцина для тварин муситиме пройти кілька місяців випробувань, і лише після цього ветеринарна служба Фінляндії зможе сертифікувати препарат.

Що відомо

  • У Північній Ютландії на 63 фермах, які займаються розведенням норок, виявили новий штам збудника COVID-19. З’ясувалось, що він має мутації, які відрізняють його від решти раніше виявлених штамів коронавірусу.
  • Згодом про виявлений у норок новий штам повідомили США, Данія, Італія, Нідерланди, Іспанія та Швеція.
  • Після цього уряд Данії розпорядився знищити всіх норок, оскільки мутований вірус може звести нанівець зусилля зі створення вакцини, проте зоозахисники розкритикували такі наміри. Згодом данські урядовці передумали знищувати тварин.
  • Данія є одним з найбільших експортерів норки у світі та виробляє близько 17 мільйонів хутра на рік. Значна частина експорту припадає на Китай і Гонконг.
  • Найбільший у світі виробник хутра норки оголосив про ліквідацію бізнесу.
  • Дослідники з іспанського Центру геномного регулювання (CRG) проаналізували десять видів тварин і дійшли висновку, що тхори, кішки та собаки є вразливими до зараження COVID-19

На початок