Локдаун та заборони на переміщення. Які карантинні обмеження діють в країнах Європи

Локдаун та заборони на переміщення. Які карантинні обмеження діють в країнах Європи

Локдаун та заборони на переміщення. Які карантинні обмеження діють в країнах Європи Associated Press

У низці європейських країн в останні тижні почали посилювати обмеження та вводити довготривалий карантин. Серед причин — ризики розповсюдження нового штаму COVID-19 та перевантаження медичної системи. Натомість Україна все ще належить до переліку країн з найбільш м'якими карантинними обмеженнями.

Як повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, згідно з індексом Оксфордського університету, у список країн з найбільш м'яким карантином, крім України, також увійшли Хорватія, Швейцарія, Бельгія та Франція. Найсуворіший карантин наразі діє в Італії — у країні введено загальнонаціональний локдаун та запроваджено комендантську годину.

Італія

У країні введено загальнонаціональний локдаун, який передбачає закриття сфери послуг, запровадження комендантської години з 22:00 до 5:00. Крім цього заборонено виходити з дому без нагальної потреби та мати більше двох гостей вдома. Наразі дати закінчення карантину немає.

Локдаун та заборони на переміщення. Які карантинні обмеження діють в країнах ЄвропиAssociated Press

Німеччина

До 31 січня в країні діє загальнонаціональний локдаун. Зачинені всі неключові крамниці, школи, заклади сфери послуг та громадського харчування, та ТРЦ. Дозволено збиратися групам не більше 5 людей з не більш як двох сімей.

Греція

Загальнонаціональний локдаун в країні запроваджено до 18 січня. Наразі закритими залишаються магазини, дитячі садочки та школи. Комендантська година діє з 22:00 до 5:00. Крім цього, люди мають погоджувати вихід з дому.

Нідерланди

8 лютого в країні має завершитися дія загальнонаціонального локдауну. Наразі уряд заборонив роботу закладів у сфері послуг та освітніх закладів.

Австрія

В умовах карантину в країні заборонена робота ресторанів та готелів. Людям дозволяють збиратися у групи до 10 осіб без урахування дітей.

Велика Британія

В країні внаслідок поширення нового штаму вірусу діє адаптивний карантин різних рівнів. В деяких регіонах заклади у сфері послуг працюють в обмеженому режимі, а деяких - їх робота повністю заборонена. Втім, в країні діє загальне "правило 6" - не більше шести осіб для зборів у групі.

Локдаун та заборони на переміщення. Які карантинні обмеження діють в країнах ЄвропиAssociated Press

Швеція

В країні діють легкі обмеження, зокрема заборона на продаж алкоголю після 20:00, заборона на збори людей у закладах громадського харчування (не більше чотирьох осіб за одним столом). Натомість обмежень на приватні зустрічі немає.

Іспанія

Попри те, що в країні оголошено загальнонаціональний локдаун, не працюють заклади сфери послуг, запроваджена комендантська година з 23:00 до 6:00, діє заборона на будь-які подорожі, окрім як до родичів, та заборонено виходити на вулицю, крім як на роботу, в аптеку та до супермаркету, карантин в країні вважається помірним.

Польща

В країні діють часткові обмеження до 17 січня. Наразі закритими залишаються всі заклади громадського харчування, курорти та готелі, а також торгівельні центри.

Локдаун та заборони на переміщення. Які карантинні обмеження діють в країнах ЄвропиAssociated Press

Ірландія

В країні зняті обмежувальні заходи - відкритими залишаються заклади сфери послуг, і люди можуть відвідувати релігійні служби.

Чехія

В країні до 22 січня діє загальнонаціональний локдаун. Закриті всі заклади сфери послуг, утім магазинам дозволено працювати. Комендантська година діє з 23:00 до 5:00. Людям дозволено збиратися у групи по 6 осіб.

Португалія

Загальнонаціональний локдаун орієнтовно триватиме до 24 січня. Закриті заклади сфери послуг, а комендантська година діє з 23:00 до 5:00.

Данія

Загальнонаціональний локдаун введено до 17 січня. Закриті заклади харчування та всі неключові магазини. Також діє заборона на продаж алкоголю після 22:00.

Франція

До 20 січня діє загальнонаціональний локдаун. Закриті всі заклади сфери послуг, дитячі садочки, школи та університети також не працюють. Комендантську годину введено з 20:00 до 6:00.

Бельгія

У країні ще не визначилися з датою завершення загальнонаціонального локдауну. Заклади сфери послуг зачинені, комендантська година діє з 22:00 до 6:00. На вулиці діє обмеження не більше 4-х людей.

Україна

Забороняється відвідування закладів освіти, проведення будь-яких розважальних, спортивних та культурних заходів, заборонено роботу кінотеатрів, фітнес-клубів, театрів та закладів громадського харчування. Громадський транспорт в країні працює.

Швейцарія

На території країни діють часткові обмеження. Закритими залишаються заклади громадського харчування та спортивні заклади. Магазинам дозволено працювати до 19:00, утім у неділю вони мають бути зачиненими. Місцева влада кожного регіону самостійно вирішує, чи відкривають курорти.

Хорватія

В країні діють легкі обмеження по кількості людей в закладах харчування та відпочинку - не більше 10 людей з двох сімей.

Що відомо

  • Низка європейських країн, наприклад, Нідерланди, Франція та Німеччина, посилили карантинні обмеження напередодні Різдва через сплеск захворюваності на COVID-19.
  • Уряд вирішив ввести в Україні новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди