Перейти до основного змісту
НАЗК призупинило державне фінансування партії "Голос". Які причини

НАЗК призупинило державне фінансування партії "Голос". Які причини

НАЗК призупинило державне фінансування партії "Голос". Які причини
. трансляція Верховної ради

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) призупинило державне фінансування партії "Голос". У партії назвали це політичним тиском та заявили про перевищення повноважень НАЗК. Відомство відкинуло звинувачення та пояснило рішення відсутністю необхідних документів.

Заява з'явилась на сайті партії.

"Партія "Голос" заявляє про перевищення повноважень Національним агентством з питань запобігання корупції. НАЗК призупинило державне фінансування для партії "Голос", і ми розцінюємо це як тиск на незалежну партію", – йдеться у повідомленні.

У партії вважають, що призупинення їх державного фінансування є безпідставним.

"Державне фінансування, передбачене законом, є одним із джерел нашої незалежності. Спроба позбавити нас цього джерела є безпідставним та політичним тиском. Ми розглядаємо варіанти оскарження цього рішення та закликаємо НАЗК не ставати інструментом політичного тиску", – сказала голова партії Кара Рудик.

Що кажуть у НАЗК

Агентство відкидає звинувачення у політичному тиску.

Зокрема, у відомстві зазначили що партія "Голос" оформила низку договорів із фізичними особами-підприємцями на суму близько 1,1 млн грн щодо послуг, виконання яких документально належним чином не підтверджено. Серед таких послуг — медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження тощо. Крім того, НАЗК встановило й інші порушення та недоліки, які не пов’язані із зупиненням фінансування партії.

"Закиди про начебто "політичний тиск" не мають жодних підстав. НАЗК чітко вказало, які порушення були виявлені у звітах партій. НАЗК сподівається, що партія "Голос" у найкоротші строки надасть уточнюючий звіт, який може бути підставою для відновлення державного фінансування", — заявив заступник голови НАЗК Іван Пресняков.

Раніше НАЗК зупинило фінансування і партії "Батьківщина". Однак, станом на 11 січня, за даними агенції, партія подала уточнюючі звіти і тому фінансування було відновлено.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Конституції. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
  • Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації. Найсуворішими мірами покарання у ньому визначено обмеження волі та громадські роботи.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає відновлення відповідальності за недостовірне декларування, раніше скасованої рішенням Конституційного суду. А також підписав закон, який має забезпечити відновлення повноцінної роботи Національного агентства із запобігання корупції.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції модернізувало Єдиний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і відкрило до нього доступ для всіх користувачів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок