З 8 січня в Україні, зокрема й в Одесі, почав діяти суворий карантин. Кореспондент Суспільного завітав до одного з курортних районів міста, аби дізнатися, чи дотримуються там карантинних вимог та що містяни думають про локдаун.
За його словами, більшість кафе на аркадійській алеї працюють на виніс. Через це, перед ними збирається велика кількість людей – клієнти стоять в черзі, а після отримання страв чи напоїв багато з них залишаються поряд із входом.

Працівники закладів громадського харчування розповіли, що упродовж останніх днів у них побільшало клієнтів. У кафе дотримуються карантинних норм, працівники носять маски та рукавички, біля віконець стоять антисептики.
"Із введенням карантину ще більше людей стало. Працюємо через віконце, у масках, рукавичках. Також у нас стоять антисептики", – поділилася Анастасія.

Анастасія
За словами бармена Влада, на час карантину їхній заклад почав продавати напої у паперових стаканчиках, замість скляних.

"Ми наливаємо лише в паперові стаканчики. В нас раніше було в скло, стояли столики. Але тепер наливаємо тільки в паперові стаканчики", – пояснив Влад.


Як зазначив кореспондент, більшість людей в Аркадії не вдягнули на прогулянку маски та не дотримувалися соціальної дистанції.

Люди в Аркадії
На думку Людмили, карантин не потрібен, а працювати мають усі підприємства.

Людмила
"Якби працювали, то менше б гуляли та хворіли. Карантину дотримуємося, все робимо як нам кажуть. А те що натовп людей, то це ж на свіжому повітрі. Нічого страшного не буде. Біля моря повітря свіже, воно лікує", – пояснила жінка.

Однак деякі одесити навіть на пляжі не знімали маски, аби не підхопити інфекцію.

"На прикладі Аркадії, ти проходиш центральною алеєю, а тут більшість закладів відкрито і ти можеш придбати все, що хочеш. Створюються черги, а як відомо, то і в них можна захворіти. Це все досить суперечливо. Якщо забороняти в такому роді, то краще було взагалі не забороняти. Треба було переконати людей, що в цьому є певна необхідність, щоб захистити своє здоров'я і здоров'я своїх дітей та близьких", – пояснила Христина.



Ковзанка в Аркадії





Нагадаємо, офіс президента вирішив залишити без змін терміни локдауну, запланованого на період із 8 до 24 січня 2021 року через поширення COVID-19.
У період дії посиленого карантину заборонятиметься відвідування закладів освіти, окрім дитячих садочків, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів. При цьому професійні клуби зможуть проводити спортивні зустрічі за умови відсутності глядачів.
Правила локдауну також передбачають заборону на роботу кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів та театрів.
Що відомо
- Уряд вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.
- Відповідно до урядової постанови, у період локдауну заборонятиметься робота кафе, ресторанів і барів, окрім доставки та замовлень на винос. Також заборонятиметься проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.
- 9 січня у Києві продовжували роботу ковзанки, а до кафе вишиковувались величезні черги.
- МОЗ вважає, що існує ймовірність зростання кількості хворих на коронавірус після новорічних свят. До того ж очікується зростання сезонної захворюваності на грип.