Різдво-2021: як колядувати у багатоповерхівках та обійти консьєржа

Різдво-2021: як колядувати у багатоповерхівках та обійти консьєржа

Ексклюзивно
Різдво-2021: як колядувати у багатоповерхівках та обійти консьєржа
AP

В Україні святкування Різдва Христового не обходиться без колядування. У деяких регіонах колядувати починають уже ввечері 6 січня, щойно з’явиться перша зірка. Солістка ансамблю "Кралиця" Юлія Вітранюк в ефірі Радіо Культура розповіла, як колядники адаптувалися до сучасних умов життя українців.

"Колядували навіть у метро"

Юлія Вітранюк змалечку займалася у фольклорному ансамблі й часто ходила колядувати у місті, зокрема й у метро.

"Одного разу ми співали на платформі й до нас підійшла поліція. Вони почали нас, тоді ще чотирьох дітей, виганяти зі станції. І я ще ніколи не бачила, щоб стільки людей до нас підбігало і починало нас захищати. І така реакція з боку поліції була дивною, оскільки ми не просили милостиню, а просто колядували", — розповіла Вітранюк.

Як потрапити колядувати до житлових будинків

"У житлових будинках з охороною ніколи проблем не було. Звичайно, спочатку нас не пускають у таких будинках, де є консьєржі. Але ми кажемо, що їм заколядуємо. Спершу вони не вірять, що ми заколядуємо щось нормальне. І коли ми заспівали, то нас зазвичай пускали", – розповіла Вітранюк.

Солістка ансамблю також поділилася порадами, як колядникам таки можна достукатися до господарів.

"Проблеми починаються вже безпосередньо біля дверей. Багато хто не хоче пускати. З одного боку, я розумію людей, тому що є багато нетямущих колядників. Але ми придумали варіант виходу з цієї ситуації: ми починали голосно співали відразу в коридорі, біля дверей. І було таке, що декілька дверей практично одночасно відкривалися. Тому ми відразу починаємо "атакувати", коли розуміємо, що підійшли до дверей, подивилися у вічко, але не відчиняють. Ми все це чуємо", – каже вона.

Однак, за словами Юлії, обходилося і не без конфліктів.

"Але були конфліктні випадки. Є такі будинки, де закриті поверхи та є свій домофон. І коли ми дзвонили, нас майже проганяли звідти. Тобто зараз важко ходити по квартирах", — додала вона.

Чи стала коляда сучаснішою

На думку Юлії Вітранюк, у сучасних реаліях коляда не втратила своєї сакральності, а лише видозмінилася.

"Зрозуміло, що раніше були інші умови життя, інший темп життя, і колядники до того періоду пристосовувалися. Зараз у нас більш сучасні умови, і у цьому контексті не може бути коляда в такому вигляді, як вона була раніше. Але, як мені здається, це навпаки круто. Коляда завжди змінювалася і буде змінюватися. І колядники теж йдуть у крок з часом і намагаємося підлаштуватися під сучасність. Мені здається, що коли у багатоповерхівках звучить народна коляда — це справді крутіше і навіть душевніше, бо ти залучаєш людей до автентичного", — пояснила солістка ансамблю.

Читайте також

Вибір редакції

На початок