Пробне ЗНО: у Сумах розповіли про цьогорічні особливості та нагадали правила реєстрації

Пробне ЗНО: у Сумах розповіли про цьогорічні особливості та нагадали правила реєстрації

Пробне ЗНО: у Сумах розповіли про цьогорічні особливості та нагадали правила реєстрації фото: unsplash.com

З 5 січня розпочалась реєстрація на пробне ЗНО. Цьогоріч кожний учасник зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного тестування, а також додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку ЗНО-2021.

На пробне тестування записуються онлайн на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Діана Зеленська – випускниця сумської школи №4. Для пробного ЗНО обрала українську мову та літературу. "Не всі йдуть, але я обрала саме його писати, тому що це певний досвід, дізнатися свої результати, потренуватися перед основним. Я не хвилююся стосовно пробного ЗНО, це на результат мій та подальшу долю не впливає", - говорить Діана.

Зареєструватися на ЗНО їй допомагає класний керівник – Олександр Дудка. Він викладає інформатику, щороку допомагає реєструватися. Розповів, що на основну сесію діти завжди реєструються у школі, а на пробну – вдома, у школу можна прийти, якщо виникли запитання. Вважає, що пробне ЗНО дозволяє дітям познайомитися з процедурою проведення оцінювання і зрозуміти його суть.

"Під час самого пробного ЗНО діти спостерігають дуже наближену ситуацію, яка буде на основній сесії. Він того моменту, як вони заходять до закладу, що потрібно буде і телефони вимкнути, і до процесу, коли починають писати роботу. Тобто, всі промови ці, розсадження – все це наближене до реального ЗНО. Єдиний нюанс в тому, що роботу не перевіряє Харківський центр, а діти можуть це зробити самостійно", - розповів Олександр Дудка.

Олександр Дудка каже, що під час реєстрації головне – бути уважним, треба точно і без помилок ввести всю потрібну інформацію. "Найчастіше діти не можуть знайти навіть сам сайт, тобто ніби інформація доступна, а починають шукати - то київський сайт для реєстрації ЗНО, то інших областей. Якщо десь щось ви неправильно ввели, або недовводили, вибивається помилка, і дитина може повернутися і виправити її", - говорить викладач.

На пробне ЗНО щороку реєструється близько 50% майбутніх випускників, - розповіла директорка школи №4 Тетяна Волкова.

"Дитина вибирає той предмет, який у неї буде головним. В основному, беруть українську мову. В цьому році буде українська мова окремо, українська мова і література окремо, і я думаю, що в порівнянні з минулим роком, коли можна було вибрати два предмети, в цьому році тільки один предмет, який буде здаватися 10 квітня. Я би рекомендувала той предмет, який, можливо, вона відчуває десь якісь прогалини, щоб їх побачити, тому що там, де впевнена і знає, це можна показати на основній сесії, а от де прогалини, то можна побачити ту чи іншу тему", - вважає директорка.

Реєстрація на пробне ЗНО триватиме до 19 січня.

Щоб зареєструватися на пробне ЗНО, потрібно:

  • заповнити реєстраційну форму,
  • зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації
  • роздрукувати квитанцію
  • оплатити послугу з проведення пробного ЗНО
  • за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів

Тестування з усіх навчальних предметів відбудуться 10 квітня.

Що відомо

  • Реєстрація на пробне ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.
  • Вартість пробного ЗНО для учасників тестування з Харківської, Сумської та Полтавської областей, які обслуговує Харківський центр оцінювання якості освіти, 2021-го року коштуватиме 195 гривень. Це найнижча ціна в Україні. В інших регіонах пробне ЗНО вартує до 255 гривень.
  • У 2021 році абітурієнти зможуть самостійно вибрати третій предмет зовнішнього незалежного оцінювання для вступу до вищих навчальних закладів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди