Вищий антикорупційний суд відмовив у примусовому приводі судді Вовка

Вищий антикорупційний суд відмовив у примусовому приводі судді Вовка

Вищий антикорупційний суд відмовив у примусовому приводі судді Вовка
. Facebook

Вищий антикорупційний суд відмовив прокурору у клопотанні про примусовий привід на засідання голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Про це повідомляє із зали суду кореспондентка Суспільного Вікторія Синиця.

Під час засідання 5 січня у суді продемонстрували відео, на яких слідчі намагалися вручити голові ОАСК повістки. Оскільки Павло Вовк не з'являвся на попередні судові засідання у справі та відмовлявся від отримання повісток, прокурор клопотав про здійснення його примусового приводу. Втім, суд відмовив у цьому клопотанні.

Суддя Вовк та його адвокат на засідання 5 січня не з’явилися. Наступне засідання у справі відбудеться 12 січня 2021 року.

Очільника Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, його заступника та ще п'ятьох суддів підозрюють у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади". Уперше про справу стало відомо після обшуків, проведених НАБУ в приміщенні ОАСК влітку 2020 року.

Суддя Вовк відкидає всі звинувачення та не з'являється на судові засідання. Для того, щоб вручити повістку Вовку з викликом на судове засідання 5 січня, НАБУ довелося провести спецоперацію на святкуванні весілля поблизу Києва 24 грудня 2020 року.

Що відомо

  • Національне антикорупційне бюро 17 липня провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрюють у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади".
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.
  • НАБУ вдруге за рік оголосило в розшук голову Окружного адміністративного суду Павла Вовка.

На початок