Художник створює сакральні роботи з дерева у авторській техніці. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Художник створює сакральні роботи з дерева у авторській техніці. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Художник створює сакральні роботи з дерева у авторській техніці. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Суспільне Херсон

Анатолій Обелець із Нової Каховки працює у авторській техніці – інтарсія. Серед робіт художника є і різдвяні шопки. В гостях у майстра побували кореспонденти Суспільного.

Інтарсія – дерев’яна прорізна об’ємна мозаїка, пояснює Анатолій Обелець. Малювати чоловік почав у студентські роки, коли допомагав дружині, яка навчалась на архітектурному факультеті. Згодом, говорить, захопився інтарсією.

"Є така ідея – різати дерево за допомоги дроту високого накалу, ця технологія, хоч і звучить чудернацько, зробили відкриття чи гаджет – як зараз кажуть, ще у 30-роки у таборах ГУЛАГу сталінських. Коли люди хотіли робити різьблення по дереву, а не мали сокирки, різці, ножики. Тоді вони вигадали, що можна це робити розколеним дротом", – розповідає член Національної спілки художників України Анатолій Обелець.

Сакральні роботи художника з ХерсонщиниСуспільне Херсон

Спочатку Анатолій займався творчістю як аматор, створювати роботи на професійному рівні розпочав після повернення з АТО, де був офіцером у 79-й аеромобільній бригаді. Це була реабілітація, яка зараз стала основною справою. Було багато виставок, і у Києві зокрема, його роботи є і за межами Україні. За словами майстра, одна з найголовніших для нього тем – сакральна.

"Сакральна тема, християнська, вона займає 30 відсотків моєї творчості. Така з духом сакральності моя робота у дусі Бойчука «Двоє під деревом» зараз у фонді державного музею декоративного народного мистецтва у Києві на території Лаври. У серпні музей після локдауну стартував моєю виставкою персональною, я був першим, хто зробив там персональну виставку. Це дуже класний наш такий Лувр український. Там Марія Примаченко, Катерина Білокур у постійній експозиції і такий Анатолій Обелець у невеличкому залі", – розповідає художник.

Сакральні роботи художника з ХерсонщиниСуспільне Херсон

У роботі майстру допомагає дружина Наталія. Говорить, разом обирають мотиви. Жінка мріє, щоб художник створив автопортрет.

"Я можу подивитись малюнок. Ми можемо якісь корективи зробити, але мені дуже цікаво, коли робота вже закінчена і ми разом з ним підбираємо назву цієї роботи. У нас бувають іноді суперечки, тому що можна дати назву і вона зовсім з іншого боку покаже цю роботу", – каже Наталія Обелець.

Сакральні роботи художника з ХерсонщиниСуспільне Херсон

Перед початком роботи проводиться дослідження, підготовка може зайняти тривалий час, розповідає художник.

"Ми у багатьох поколіннях християни і тому це якби моя молитва, моя проповідь Слави Божої, тому що кожна робота потребує дуже ретельного вивчення першоджерела: читаєш Біблію, потім переосмислюєш, потім малюєш олівцем, тому що треба зробити, щоб це була саме мозаїка, і потім вже виконуєш роботу, на одному диханні вона робиться", – говорить Анатолій Обелець.

Різдвяна шопка створена з монолітної дошки, з неї вирізане все зайве, залишилося тільки те, що хотів показати: у роботі представлений різдвяний сюжет про трьох царів, які прийшли привітати Спасителя світу. Сьогодні роботи у техніці інтарсія високо цінуються у англомовних країнах, художник розповідає, що він співпрацює із закордонними інтернет-виданнями з хенд-мейду та проводить майстер-класи.

Олена Протопопова, Аліна Олефір, Володимир Чепинога

Читайте також

Виставки руками та очима художників: експозиції, що увійшли в історію мистецтва

Тисяча робіт у циклі: художника зі Львова номінували на Шевченківську премію

Кінець світу та безкінечність світла. Проєкт митця Джан Марії Тосатті на Куяльницькому лимані

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше