У 2020 році жінки зняли рекордну кількість фільмів. Втім, є одне "але"

У 2020 році жінки зняли рекордну кількість фільмів. Втім, є одне "але"

У 2020 році жінки зняли рекордну кількість фільмів. Втім, є одне "але"

Співробітники Центру вивчення жінок у кіно і телебаченні при державному Університеті Сан-Дієго з'ясували, що у минулому 2020 році жінки-режисери зняли рекордну кількість фільмів. Про це повідомляє видання Dazed з посиланням на дослідження.

Але із сотні найкасовіших картин тільки 16% режисерували жінки. Втім, цей показник за останні кілька років виріс: у 2018-му він становив всього 4%, у 2019 – вже 12%.

"Цей дисбаланс приголомшує, – розповіла в інтерв'ю Variety Марта Лаузен, яка займалася дослідженням. – Гарна новина полягає в тому, що два роки поспіль ми спостерігаємо зростання кількості жінок-режисерів. Це ламає усталену модель, за якою їх кількість має тенденцію збільшуватись в один рік і зменшуватись в наступному. Погана новина в тому, що над 80% топових фільмів жінки, як і раніше, не працюють".

При цьому у 67% фільмів, що вийшли у 2020 році, на провідних виробничих посадах були залучені не більше чотирьох жінок (іноді їх взагалі не наймали), тоді як у 70% найбільш успішних стрічок на позиції режисерів, сценаристів і так далі запрошували десять і більше чоловіків.

Вочевидь це показує, що попри тенденцію до зростання Голлівуду та кіноіндустрії належить виконати ще чимало роботи, щоб домогтися гендерної рівності.

Читайте також

"Погань": чорна комедія про делікатні речі в персональному шоу Фібі Воллер-Брідж

Фільм про Грету Тунберг покажуть у понад 70 країнах

Соціальна дистанція і вакцина від кризи. Що трапилося з кіно у 2020 році

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше